bilecik özel çocuk akademisi
netex bilecik bayii

» ÜNİVERSİTE’DEN EĞİTİME DESTEK

ÜNİVERSİTE’DEN EĞİTİME DESTEK
Yazar: Haber228 |  Eklenme Tarihi: 5 Nisan 2017 ( 4 sene önce ) İlik ver, umut ol!

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi eğitim alanında kurduğu işbirliklerine bir yenisini ekledi. Üniversite, Bilecik’in başarılı liselerinden Refik Arslan Öztürk Fen Lisesi ile sosyal ve bilimsel işbirliği protokolü imzaladı.

Lise’nin ihtiyaç duyabileceği hizmet içi eğitimin altyapısının iyileştirilmesi, öğretim süreçlerinin değerlendirilmesi ve öğretim programının zenginleştirilmesi konularını kapsayan protokol, Rektör Prof. Dr. İbrahim Taş, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş ve Refik Arslan Öztürk Fen Lisesi Müdürü Fadıl Ağdağ tarafından imzalandı. Lise’de gerçekleşecek seminer ve projelerin nitelik yönünden geliştirilmesi ve eğitim öğretim desteği sağlanması konularını da içeren protokolde şu maddeler yer aldı.

 

– Lise öğrencilerinin Üniversite’nin akademik ve araştırma birimlerini ziyaret etmesine ve birimlerde bulunan laboratuvarların kullanılmasına Üniversite tarafından uygun görülen şartlarda imkan tanınacak.

 

– Üniversite’de ortaöğretime yönelik fen ve matematik alanları öğretmen yetiştirme programlarında öğretmenlik uygulaması ve okul deneyimi derslerine devam eden öğretmen adaylarının stajlarım taraflarca belirlenecek kapsam ve koşullarda Lise’de yapılmasına imkan verilecek.

 

– Lise öğrencileri ve öğretmenleri Üniversite kütüphanesinden kitapları yerinde inceleyerek yararlanabilecek.

 

– Taraflarca uygun görülen konu, yer, zaman ve şartlarda Üniversite öğretim üyeleri tarafından Lise öğrencilerine ders verilebilecek.

 

– Lise’de bilim eğitimini geliştirmek amacıyla yapılacak çalışmalarda oluşturulacak komisyonlara Üniversite tarafından uygun görülen şartlarda personel desteği sağlanabilecek.

 

– Lise öğrencilerinin, Üniversite’nin düzenleyeceği bilim, spor ve kültürel etkinliklere katılmasına ve taraflarca uygun görülen etkinliklerde Üniversite’den Lise’ye konuşmacıların gelmesine imkan sağlanabilecek.

 

– Üniversite ve Lise tarafından ulusal veya uluslararası kaynaklardan finanse edilmek üzere ortak proje önerileri hazırlanması, yürütülmesi, uluslararası programlara birlikte proje sunulması hususlarında taraflarca uygun görülen kapsamda işbirliği yapabilecek.

 

– Üniversite ve Lise arasında bilim eğitimi alanında işbirliğini geliştirmek amacıyla mühendislik ve uygulamalı bilim eğitiminin geliştirilmesi (STEM), (Fen), (Teknoloji ), (Mühendislik) ve (Matematik) alanlarından Lise öğretim programlarının uluslararası akreditasyonu gibi çalışmaların yanısıra bu konulara katkıda bulunabilecek insan kaynağının yetiştirilebilmesi için Bilecik Refik Arslan Öztürk Fen Lisesi ve Üniversite arasında işbirliği yapılacak.

Bu Yazıya Kimler Ne Demiş?