bilecik özel çocuk akademisi

» Vali İle Özel 3: “Yenişehir Yolu ile Toki ve Gülümbe Rampaları”

Vali İle Özel 3: “Yenişehir Yolu ile Toki ve Gülümbe Rampaları”
Yazar: Ali Osman Çelikal |  Eklenme Tarihi: 9 Eylül 2020 ( 2 hafta önce ) #Koronavirüsünşakasıyok

Bilecik Valisi Bilal Şentürk, Yenişehir Yolu ile ilgili müteahhitten yıl sonuna kadar bitirme sözü aldıklarını, çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini bildirdi.

Haber228’in “Vali ile Özel” programına konuşan Vali Şentürk, sürekli gündeme getirdiğimiz “Gülümbe Rampaları” ve “Toki Rampaları”ndaki kazalarla ilgili Haber228’i tebrik ederek, söz konusu yollarda gerekli çalışmaların yapımına başlandığını söyledi.

TOKİ Rampaları ve Gülümbe Rampalarında Karayolları’nın Türkiye’de ilk defa uyguladığı bir asfaltlama yöntemi ile asfaltlanmaya başladığını aktaran Vali Şentürk, açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi:

“TUTUNMAYI DAHA ÇOK SAĞLIYOR”

Biz nerelerde ne kadar kaza oluyor ve niye oluyor onu araştırıyoruz. Gülümbe rampaları zaten meşhur. Karayolları’nın Türkiye’de ilk defa uyguladığı bir asfaltlama yöntemi oldu Gülümbe Rampalarında. Orada başarılı olursa yaygınlaştırmayı düşünüyorlar. Yapılan çalışma tutunmayı daha çok sağlıyor. Şimdi aynısını toki rampalarına da yaptırdık.

“SUÇ ŞOFÖRÜN DESEK NE FAYDA EDER”

Şoförlerimizin de bazı sıkıntıları var. Şehrin içerisinde bir sıkışıklık var TOKİ rampalarının başlangıcında artık sıkışıklıktan sıyrıldık düşüncesiyle hız yapıyor ve kaza kaçınılmaz oluyor. Evet kurallara yolumuz uygun olsa bile yolcuların tamamı burada ihmalkar davranıyorsa suç şoförün desek ne fayda eder. Orada insanlar ölüyor ama vebali şoförde desek kurtarmaz. Bu kabahatin olmasına ne sebebiyet veriyor insanlar hız yapıyor. O zaman aynı yöntemi, aynı malzemeyi oraya döktüler. Son günlerde etkisi olduğunu görüyoruz. Orayı takip ediyoruz. Bu ilde yara olan, sorun olan konuları tespit ettikçe üzerine analiz yapıyoruz. İlimizin giriş yolu yapılıyor, o kavşak il şehrine, vilayete, Bilecik’e yakışmıyordu. O da yapılıyor. Bilecik’in vitrini orası.

“YIL SONUNA KADAR BİTMESİNİ İSTİYORUZ”

Yenişehir yolu ile alakalı müteahhite yolun yıl sonuna kadar bitmesini istiyoruz dedim. Şimdi onlar da ona göre işlerini planladılar. Aynı ekip Söğüt-Eskişehir, Söğüt-Bilecik yolunu da yapıyor. Ama farklı ekipler çalışıyor orada. Yenişehir yolu ile ilgili süre veremiyoruz ama baştan konuştuğumuz husus, müteahhitle anlaşmamıza göre bu yılın sonunda Bilecik-Yenişehir yoluna kavuşacağız inşallah.

“30 TANE KAMYON ALDIK ŞOFÖR YOK”

Ben müteahhiti sıkıştırdığımda bana verdiği cevaba çok şaşırdım. Dedi ki; “Bizim 30 tane kamyon aldık biz sıfır otomatik vitesli, kırk ayaklı kamyon aldık yolumuzda çalışmak üzere fakat şoför bulamadığımız için onları devreye sokamadık.” Ben ondan sonra bütün belediyelere duyurdum ve kamyon sürebilecek ehliyeti olanlar, iş arayanlar varsa bulalım diye. Kamyon ve ekipman var ama bu gibi sorunlar olabiliyor.


İLGİLİ HABERLER:

Bu Yazıya Kimler Ne Demiş?