bilecik özel çocuk akademisi
netex bilecik bayii

» Vali Şentürk; “Bugün yaşlılarımızın ve çocuklarımızın günü”

Vali Şentürk; “Bugün yaşlılarımızın ve çocuklarımızın günü”
Yazar: Uğur Baklacı |  Eklenme Tarihi: 3 Ekim 2020 ( 3 hafta önce ) #EvdekalBilecik
Vali Bilal Şentürk, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü ve Dünya Çocuk Günü nedeniyle Bilecik Çocuk Evleri sitesinde koruma ve bakım altında bulunan çocuklarla bir araya geldi.
Korona virüsle mücadele nedeniyle yaşlıları bu salgından korumak için Huzurevinde kalan büyükleri ziyaret edemediklerini ifade eden Vali Şentürk, “Bugün yaşlılarımızın ve çocuklarımızın günü. Yaşlılık hayatın çok özel önemli bir dönemidir. Ömrü yetenler için bu dönem kaçınılmazdır. Yaşlıların tecrübelerinden yararlanabilmek, onları toplumsal yaşamdan koparmadan, en iyi koşullarda yaşatabilmekle mümkündür. Onlara her zaman sevgi ve saygı göstermek Türk toplumunun geçmişten günümüze taşıdığı en önemli özelliklerinden biridir. Pandemi nedeniyle değerli büyüklerimizi Huzurevinde ziyaret edemedik. Onlarla beraber olamadık onun üzüntüsünü yaşıyoruz. Ama onlar pandemi sürecinde yaptıkları el boyaması resimlerini Huzurevi idarecilerimizle bize göndermişler. Bize ihtiyacı olanlara en iyi hizmeti vererek onlarında duasını alıyorsak ne mutlu bize. Huzurevinde ve Çocuk Evlerinde fedakarlıkla çalışan tüm personele teşekkür ediyoruz”. dedi.
Dünya Çocuk Günü nedeniyle Bilecik Çocuk Evleri sitesinde koruma ve bakım altında bulunan çocuklarla bir süre sohbet eden ve çocuklara dondurma ikram eden Vali Şentürk; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürü Hatice Dost, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mustafa Budak ve Gençlik Spor İl Müdürü Yasin Özdemir ile birlikte Çocuk Evleri sitesi bahçesine yapılması planlanan sentetik saha yerini inceledi.
Etkinliğe ayrıca, Müdür Yardımcısı Nurseven Çiçek, Huzurevi Müdürü Seyhan Şimsek, Bilecik Çocuk Evleri Sitesi Kuruluş Müdür vekili Umut Reha Karakuş da katıldı.

Bu Yazıya Kimler Ne Demiş?