bilecik özel çocuk akademisi
netex bilecik bayii

» Vali Şentürk; “İlimizde bu virüsü henüz etkisiz hale getiremedik”

Vali Şentürk; “İlimizde bu virüsü henüz etkisiz hale getiremedik”
Yazar: Uğur Baklacı |  Eklenme Tarihi: 30 Eylül 2020 ( 4 hafta önce ) Kızılay Her Perşembe Bilecik'te!

Vali Bilal Şentürk, Merkeze bağlı köy Muhtarları ile bir araya geldi.

İl Özel İdare Toplantı Salonu’ndaki toplantıya, Vali Yardımcısı Mehmet Taşdöğen, İl Özel İdare Genel Sekreteri Halis Nalbant, İdare ve Denetim Müdürü İ. Hakkı Elmas, Merkez İlçe İl Genel Meclisi üyeleri ile köy muhtarları katıldı.

Koronavirüsle mücadelenin yoğun bir şekilde devam ettiğini belirten Vali Şentürk, bu süreçte köy muhtarlarına da önemli görevler düştüğünü söyledi.

Tedbirler ve önlemler konusunda Muhtarlardan destek isteyen Vali Şentürk şöyle konuştu:

“Koronavirüsle mücadele yoğun bir şekilde devam ediyor. Tedbiri elden bırakmayalım. İlimizde bu virüsü henüz etkisiz hale getiremedik. Başta siz muhtarlarımızın katkılarıyla ve bilinçli davranışlarıyla maske, mesafe ve temizlik konusuna azami özen gösterilmesini istiyoruz. Sizlerden destek bekliyoruz. Duyarlılığı köylerimizde de artıralım. Beraber mücadele vereceğiz. Yazın köylerimize gelen vatandaşlarımız artık döndüler dolayısıyla köylerimiz açısından kontrolün kolay olacağını değerlendiriyoruz. Herhangi bir vaka olduğunda hemen 112’yi arayın. Korona virüsü ile alakalı bir durum varsa 112’nin aranması yeterli. Sağlık ekiplerimiz yerinde müdahale ederek testini yapıyor ve evde tedavisi gerçekleştiriliyor. Hastaneye intikal etmesi gerekiyorsa sağlık ekiplerimiz getiriyor. Dolayısıyla bu konudaki duyarlılığı sizin de takviye etmenizi arzu ediyoruz.” dedi.

Kamu hizmetlerinin işleyişi ile ilgili köylerde vatandaşların yaşadığı sıkıntıların Muhtarlar tarafından iletilmesini isteyen Vali Şentürk, kamu birimlerinin eldeki imkanı eşit, dengeli ve adil bir şekilde vatandaşın memnuniyetini sağlayacak şekilde sunduklarını söyledi.

Vali Şentürk’ün konuşmasının ardından muhtarların talep ve şikayetleri değerlendirildi.

Bu Yazıya Kimler Ne Demiş?

1

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
NAZMİ ÜNVER..

NEDEN MİLLETE MASKE DAGITMIYORSUNUZ CEZAYA GELINCE 900 TL İÇİN POLİSLER YARISIYOR YAZIK LAFTAN ÖTE BİŞEYİNİZ YOK REKLAM VERİN SADECE ORDA