bilecik özel çocuk akademisi

» Vali Şentürk’ten Uyarı!

Vali Şentürk’ten Uyarı!
Yazar: Uğur Baklacı |  Eklenme Tarihi: 1 Eylül 2020 ( 3 hafta önce ) İlik ver, umut ol!

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Vali Bilal Şentürk, kapalı pazarda ”temizlik maske, mesafe” kurallarına uyulup uyulmadığını denetledi.

Vali Şentürk, İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal, İl Sağlık Müdürü Serkan Kadir Keskin ve beraberindekilerle birlikte kapalı sebze ve giyim pazarında koronavirüs salgınıyla mücadelede temizlik, maske ve sosyal mesafe kuralına uyulması konusunda uyarıda bulundu.

Denetimlerde, esnaf ve vatandaşlara kontrollü sosyal hayat döneminde covit 19 salgınıyla mücadelede temel prensipler olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra tüm iş kolları ve yaşam alanları için belirlenen tedbirlere uyulmasının önemine değinen Vali Şentürk, şunları kaydetti:

“Bu hepimize dönük bir tehdit. Bir insanımızı feda edemeyiz”

”Merkez ve ilçeler olmak üzere belde ve köylerde denetimler aralıksız sürüyor. Denetimler sürerken bir yandan da hayatın rutin akışının devam etmesi gerekiyor, bugünde kapalı pazardaki esnafımızı ziyaret ettik ve tedbirleri yerinde denetledik. Bilecik esnafımız ve vatandaşlarımız büyük oranda tedbirler konusunda hassas davranıyor. İlçelerimizde de aynı şekilde. İş yerlerine gelen müşterinin kim olduğu ve nereden geldiği belli olmuyor. Esnafımızın da hem kendilerini hem de gelenleri korumaları gerekiyor. Ortak akıl ile hareket etmeliyiz. Bu hepimize dönük bir tehdit. Bir insanımızı feda edemeyiz. Hep birlikte kurallara uymak zorundayız.”

Vali Şentürk kapalı Pazar ziyaretinin ardından, Belediye Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’ni de ziyaret ederek, Belediye Başkanı Semih Şahin’den ve ilgililerden merkez hakkında bilgi aldı.

Bu Yazıya Kimler Ne Demiş?

1

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Misafir

Ne mutlu halkın içine girip birebir gozlemliyor Bilecik için çok kıymetli