bilecik özel çocuk akademisi

» Vali Şentürk’ün ”19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” kutlama mesajı

Vali Şentürk’ün ”19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” kutlama mesajı
Yazar: Ali Osman Çelikal |  Eklenme Tarihi: 19 Mayıs 2020 ( 4 ay önce ) İlik ver, umut ol!

Tarihimizin dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919, Türk milletinin, tüm zor şartlara rağmen, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde gerçekleştirdiği milli mücadelenin başladığı önemli bir tarihtir.

Ülkenin içinde bulunduğu durumun bir yazgı olmadığını düşünen ve milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararlılığının kurtaracağına inanan Atatürk, büyük fedakarlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyetini geleceğimizin teminatı gençlere emanet etmiştir.

Sevgili gençler;

Bu sorumluluğun bilinciyle çok çalışmalı, ülkemize ve milletimize faydalı bireyler olmaya gayret etmelisiniz. Bu değerli emanete, tarihimize ve değerlerimize sahip çıkarak, ülkemizi hep birlikte daha müreffeh, daha huzurlu günlere taşımanın gayreti içinde olacağınıza inanıyorum.

Bu düşüncelerle, Türk milletinin ve gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor bayramını kutluyor, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

BİLAL ŞENTÜRK
BİLECİK VALİSİ

Bu Yazıya Kimler Ne Demiş?