Vedat Kazıcı: “Adamın alnını karışlarım” | Bilecik HaberBilecik Haber

26 Kasım 2022 - 11:58

Vedat Kazıcı: “Adamın alnını karışlarım”

Vedat Kazıcı: “Adamın alnını karışlarım”
Son Güncelleme :

24 Haziran 2022 - 17:02

59 okunma

Bilecik Belediye Başkan Yardımcısı ve KAYI A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Kazıcı, Bilecik Belediyesi iştiraki olan KAYI A.Ş.’nin teknik anlamda iflas ettiğini belirtti.

Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı ile beraber ilimizde görev yapan  basın mensupları ile buluşan Başkan Kazıcı, önemli açıklamalarda bulundu.

1 milyon lira sermaye ile kurulan KAYI A.Ş.’nin 1 milyon liranın üzerinde borcu olduğunu ve doğal olarak zarar ettiğini bu durumun ise Teknik olarak iflas anlamına geldiğini söyledi.

Geçmiş dönemlerde Gölpazarı Belediye Başkanlığı ve Bozüyük Belediyesi İştiraki Metristepe A.Ş.’de de yönetim kurulu başkanlığı görevlerinde bulunduğunu aktaran Başkan Kazıcı, KAYI A.Ş. ile ilgili gerekli tasarruf çalışmalarına başladıklarını ve şirketi kurtarmak adına da çalışmalara başladıklarını belirtti.

“MAAŞ VE HUZUR HAKKI ALMIYORUZ”

Sorulan bir soru üzerine KAYI A.Ş. yönetiminde yer alanların  maaş ve huzur hakkı almadığını belirten Vedat Kazıcı, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca denetim gerçekleştirildiğini, bunun yanı sıra ise bağımsız bir denetçi tarafından da denetim talebinde bulunduklarını ifade etti. Kazıcı, raporların önümüzdeki günlerde netleşeceğini dile getirirken, kamu zararı sebebiyle gerekirse ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını da sözlerine ekledi.

Diğer yandan Başkan yardımcısı Vedat Kazıcı, Semih Şahin’in kendisi hakkında dile getirdiği iddialarla ilgili, “Benim abdestimden şüphem yok.” dedi.

“DERVİŞİN FİKRİ NE İSE ZİKRİ ODUR”

Bilindiği üzere; İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden uzaklaştırılan ve partisinden ihraç edilen Semih Şahin, geçtiğimiz gün yaptığı basın açıklamasında, Vedat Kazıcı ile Alve İnşaat Sahibi Veli Çelik arasında görüşmeler gerçekleştiğini iddia etmişti. Bunun üzerine konuyla ilgili polemik oluşturmak istemediğini ancak ismi zikredildiği için cevap verdiğini söyleyen Kazıcı; “Dervişin fikri ne ise zikri odur.” dedi.

“ALNINI KARIŞLARIM”

Vedat Kazıcı, kendisinin uzun yıllardır Bilecik siyasetinde yer alan ve belediye başkanlığı yapan bir isim olduğunu tekrar hatırlatarak, “Benim geçmişimi didikleyebilirsiniz. Ben bu memleketin çocuğuyum benimle ilgili 1 kuruşluk dahi işe karıştığımı söyleyecek olanın alnını karışlarım. İsmi geçen şahısla ilgili bir telefon görüşmem dahi varsa ben istifa ederim. Ben kendisini Bilecik’e geldikten sonra bir kez gördüm. Bozüyük’te çalıştığım dönemde görüşmüşlüğüm falan yok. Benimle ilgili en küçük bir şaibe bulursanız derhal savcılığa başvurun. Konunun çok polemik olmasını istemiyorum ama benim abdestimden şüphem yok. Dervişin fikri ne ise zikri odur.” ifadelerine yer verdi.

 


İLGİLİ HABERLER:

YORUM YAP

1 Yorum
Önce Eski Yorumlar
Önce Yeni Yorumlar Beğenilen Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
Ahmet
5 ay önce

Bahsedilen kişiyi belediye kapısında karşılayıp koluna girip özel kaleme kadar falan da götürmemişsinizdir zaten demekki sizde bu samimiyet herkese karşı var vedat bey.