Yanan ormanlar küllerinden doğuyor | Bilecik HaberBilecik Haber

26 Kasım 2022 - 13:09

Yanan ormanlar küllerinden doğuyor

Yanan ormanlar küllerinden doğuyor
Son Güncelleme :

23 Mart 2021 - 10:52

33 okunma

Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası dolayısıyla ”Yanan ormanlar küllerinden doğuyor” etkinliğinde 2 bin adet karaçam ve sedir fidanı toprakla buluştu.


Vali Bilal Şentürk, Bilecik-Yenişehir karayolunun 9. kilometresinde geçen yıl trafik kazası sonrası zarar gören ormanlık alanın ağaçlandırılması amacıyla düzenlenen ”Yanan ormanlar küllerinden doğuyor” etkinliğinde yaptığı konuşmada, geleceğe nefes olacak fidanları toprakla buluşturduklarını söyledi.

Geleceğe bırakılacak en güzel miraslardan birisinin ormanlar olduğunun altını çizen Vali Şentürk, ”Orman Haftası münasebetiyle ”Yanan ormanlar küllerinden doğuyor” sloganıyla Orman Genel Müdürlüğümüzün çalışmalarının bir parçası olan Bilecik-Yenişehir karayolunda geçen yıl trafik kazası nedeniyle yangın çıkmıştı ve kısmen hasara uğramıştı. Zarar gören ormanlık bölgemizi ağaçlandırıyoruz. Ağaçları da yeşili de seviyoruz. Ormanla kaplı ilimizin daha yeşil ve daha da güzel olmasını istiyoruz. Özellik arz eden noktaları da ağaçlandırıp, güzelleştireceğiz. Ormanlar, ağaçlar oksijen kaynağımız. Dolayısıyla gelecek nesillerimizi ağaçla, ağaç kültürüyle yetiştireceğiz. Ormanlarımızı koruyalım, yaşatalım.” ifadesinde bulundu.

Vali Şentürk, Vali Yardımcısı Yunus Fatih Kadiroğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Muzaffer Sandal, İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal, Orman İşletme Müdürü Tuncay Yakın ve personelinin katılımıyla 2 bin karaçam ve sedir fidanını toprakla buluşturuldu.

YORUM YAP

1 Yorum
Önce Eski Yorumlar
Önce Yeni Yorumlar Beğenilen Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
KUBİLAY
1 yıl önce

SAYIN VALİM ÇOK GÜZEL BİR UYGULAMA LAKİN BİRAZ DA MEYVA FİDANI DİKELİM DOĞADA HAYVANLAR ONLARI DÜŞÜNELİM