bilecik özel çocuk akademisi
netex bilecik bayii

» Yeni Osmaneli Küçük Sanayi Sitesi’nin Yapımına Aralık Ayında Başlanıyor

Yeni Osmaneli Küçük Sanayi Sitesi’nin Yapımına Aralık Ayında Başlanıyor
Yazar: Ali Osman Çelikal |  Eklenme Tarihi: 9 Kasım 2020 ( 2 hafta önce ) İyi ki varsın LÖSEV!

Osmaneli Belediyesi, 30 dükkandan oluşacak yeni küçük sanayi sitesi yatırımına aralık ayında başlıyor.

Son zamanlarda yatırımcıların ilgi odağı olan Bilecik’in Osmaneli İlçesi, Projesi Belediye Mimar ve Mühendisleri tarafından çizilen küçük sanayi sitesi kasım ayında ihaleye çıkıyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, Osmaneli-Yenişehir-Bursa Yüksek hızlı tren ihalesine çıkılması sonrası ilçede taleplerin olağanüstü arttığını söyledi.

Konuta duyulan ihtiyaçla birlikte büyük sanayi şirketlerine hizmet verecek küçük sanayi için yoğun bir taleple karşılaşıldığını aktaran Başkan Şahin, açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi:

“HİÇ BİR İŞİMİZ ANLIK DEĞİL”

Osmaneli Belediyesi olarak her adımımızı 5,10,20 ve 50 yıllık hedeflerimize ve planlarımıza uygun olarak atıyoruz. Osmaneli’de günü yönetirken, geleceği de yönetiyoruz. Hiç bir işimiz anlık değil. Osmaneli her alanda örnek projelerle yükselişini ve büyüme sürecini gerçekleştiriyor. Belediyemizde kurduğumuz yönetici ve usta kadromuzla özel sektör mantığı içinde çalışıyoruz. Yatırımlarımızı bu güçlü kadro ile çoğu kez sadece malzeme ihalesi ile kendimiz gerçekleştiriyoruz.

“HAYATA GEÇİRİYORUZ”

Osmaneli esnafımızın, tüccarımızın yanı sıra ilçemizde yatırım yapmak isteyen, küçük ve orta ölçekli şirketlerimiz, işletmelerimizin taleplerini karşılamak için yaklaşık iki yıldır yaptığımız planlamaları hayata geçiriyoruz. Mevcut küçük sanayi bölgemizi büyütürken, yeni küçük sanayi alanımızda yatırıma başlıyoruz.

“İHALE KASIM AYINDA..”

Osmaneli MYO Kavşağı arasında 30 bin metrekarelik alanda küçük sanayi dükkanları inşasına aralık ayında başlıyoruz. 15×8=120 metrekare ve 6 metre yükseklikte olacak dükkanlarımıza, kiralayan asma kat ilavesi yapabilecek. Doğalgaz, elektrik ve su altyapısı hazır olan dükkanların kasım ayında ihalesini yapıyoruz.

“İLÇEMİZE HAYIRLI OLSUN”

İhale şartnamesi hazırlanmakta olan işyerlerinin ön yüzü Osmaneli Konakları görünümünde tasarlandı. Ana yola bakan cepheden sadece idari girişler yapılabilecek. İşyerlerine malzeme girişleri bina arkalarından olacak. Ana yoldan bakıldığında reklamlar, güzel bir çevre düzenlemesi ve konak görünümüyle küçük sanayi sitemiz çok özel görünümde olacak. Projesi Osmaneli Belediyesi Mimar ve Mühendisleri tarafından çizilen küçük sanayi sitemiz ilçemize hayırlı olsun.

Bu Yazıya Kimler Ne Demiş?