YOL VE SU SORUNLARI BİR BİR ÇÖZÜYOR | Bilecik HaberBilecik Haber

7 Aralık 2022 - 05:55

YOL VE SU SORUNLARI BİR BİR ÇÖZÜYOR

YOL VE SU SORUNLARI BİR BİR ÇÖZÜYOR
Son Güncelleme :

21 Kasım 2022 - 16:24

686 okunma

Bilecik Valiliği İl Özel İdaresi yaptığı çalışmalarla köylerin yol, su ve alt yapı sorununu çözüme kavuşturuyor.

Yürütülen projeleri başından sonuna kadar bizzat takip eden Vali Dr. Kemal Kızılkaya, çalışmaların tamamlandığı köyleri ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geliyor.

Gölpazarı Çengeller ve Merkez Çakırpınar Köylerinde tamamlanan projeleri yerinde inceleyerek vatandaşlarla görüşen Vali Kızılkaya; “2022 yılı boyunca İl Özel İdaresi ekiplerimiz köylerimizin yol, su ve diğer alt yapı ihtiyaçlarını karşılamak için durmaksızın çalıştılar. Yürütülen koordineli çalışmalarla kendi imkanlarımızı verimli bir şekilde kullanarak çok güzel sonuçlar aldık.

Projelerin yürütüldüğü köylerimizden biri olan Çakırpınar Köyümüzde 11 Milyon TL maliyetle 8.000 Ton sıcak asfalt kullanarak 5.5 kilometre BSK yolu köyümüze kazandırdık. Ayrıca 365 Bin TL bütçeli başka bir projeyle de 50 Tonluk içme suyu deposunu köyümüzde hizmete alarak su sorununu da çözmüş olduk. Böylece köyümüzün iki önemli ihtiyacı karşılandı.

Bir diğer köyümüz olan Çengeller Köyümüzde ise 1 Milyon TL’ nin üzerinde yatırımla su sorununu hallettik. Aynı zamanda yamaç paraşütü tutkunlarının uğrak mekanı olan köyümüzde uygun ve elverişli bir ortam hazırlamak için ihtiyaç olan kullanım alanlarını hizmete aldık.

2022 yılı içerisinde 41 noktada 102 kilometre asfalt yolu köylerimizde hemşehrilerimizin kullanımına sunduk aynı zamanda 130 köyümüzde de yürütülen su kanal projeleri ile vatandaşlarımızın ihtiyacına cevap verecek çözümler ürettik. Üretmeye de devam edeceğiz.” diyerek hayırlı olmasını temenni etti.

Köy ziyaretlerinde Vali Kızılkaya’nın yanı sıra Milletvekili Selim Yağcı, İl Genel Meclis Başkanı Osman Yılmaz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Seda Bayrakçı, AK Parti İl Başkanı Serkan Yıldırım ve vatandaşlar katıldı.

YORUM YAP

4 Yorum
Önce Eski Yorumlar
Önce Yeni Yorumlar Beğenilen Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
Bilecikli
15 gün önce

Bizler sıcak asfalt istemiyoruz sadece eskider köy hizmetlerinin yüptığı gibi yol istiyoruz

şimal
15 gün önce

ABBASLIK ,KAPAKLI yolunu yollar kapandığı zaman yapılır artık

Onur Baran Ekici
13 gün önce

Gidene çare yok

Bir kul.
13 gün önce

Sayın yetkililer Şükraniye köyünün yolları çok problemli bilginize.