bilecik özel çocuk akademisi
netex bilecik bayii

» Yöresel Kıyafetler ile Yufka Pişirildi

Yöresel Kıyafetler ile Yufka Pişirildi
Yazar: Haber228 |  Eklenme Tarihi: 21 Ekim 2017 ( 3 sene önce ) #EvdekalBilecik

Bilecik Belediyesi Yaşayan Şehir Müzesi’nde geçtiğimiz haftalarda ikramı yapılan salçalı ekmek ve tarhanadan sonra bu haftada yöresel ürünlerden olan yufka açma, müze ziyaretçilerine ikram edildi.

Yöresel kıyafetler giyen ev hanımlarının odun ateşinde özenle pişirdiği yufkalar müze ziyaretine gelen konuklara ikram edildi.

 

Yufkanın nasıl yapıldığını da gören ziyaretçiler henüz sıcak saçın üstünden yeni inmiş yufkaları büyük bir beğeni ile yediler.

Belediye Başkanı Selim Yağcı, sözde değil özde de bunu yaşayan hale getirme çabası içerisinde olduğunu belirterek, “Yaşayan Şehir Müzesini sadece sözde değil özde de bunu yaşayan hale getirme çabası içerisindeyiz. Burada yapıp sizlerin huzurunuzda bunu misafirlerimiz ile paylaştık bu hafta da. Tabi Bilecik deyince ve ülkemizin birçok yerinde yufka ekmek çok önemli. Özellikle kışa girerken özel günlerde, Ramazan ayında, Bayramlarda bunları yapıyoruz. Köylerimizde kardeşlerimizle bu şekilde çalışmalarımız var. Hem müzemizde bunları yaparak göstererek gelen misafirlerimiz özel yerinde organik bu alanda yöresel yöremiz konusunda gayret sarf eden kardeşlerimize de zemin hazırlıyoruz.” dedi.

Bu Yazıya Kimler Ne Demiş?

2

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Müze

Başkan üç dönemden sonra Müzelik başkan olacak galiba.

baba hakkı

helal olsun başkan
birilerine geçmişimizin olduğunun hatırlatılması gerekiyordu
tebrikler