» Başkanların Karla Mücadelesi

Başkanların Karla Mücadelesi
Yazar: Haber228 |  Eklenme Tarihi: 13 Ocak 2020 ( 8 ay önce ) Kızılay Her Perşembe Bilecik'te!

Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde kar kalınlığı yaklaşık 30 santimetreyi bulurken Bozüyük’ün Dodurga Beldesinde ise 150  santimetreyi buldu.

Pazaryeri ve Dodurga Belediye Başkanlarının Merkez ve köy yollarında vatandaşlarının mağdur olmamaları için aralıksız çalışmalarına devam ediyor.

Pazaryeri ilçesinde Kar Kalınlığı 30 Santimetreye Ulaştı

Kar temizleme çalışmaları hakkında bilgi veren Zekiye Tekin, vatandaşların sıkıntı yaşamamaları için 24 saat esasına göre çalıştıklarını belirterek, sosyal medya ve hoparlörler aracılığıyla vatandaşların kendilerine ulaşması için telefon numarasının paylaşıldığını ifade etti. 3 gün boyunca bereketli kar yağışı ile karşı karşıya kaldıklarını aktaran Tekin, şöyle konuştu:

“Vatandaşlarımızın sıkıntı çekmemeleri için ekiplerimiz hiç durmadan yok açma çalışması yaptı. Bugün hava açtı, şimdi ilçe içinde ana arterlerdeki karları araçlarımız ile taşıyoruz. Hemşehrilerime, bu çalışmalar esnasında verdiğimiz tatlı rahatsızlıktan dolayı özür diliyorum ve ayrıca kar mücadelesinde 3 gün gece gündüz çalışan personelime çok teşekkür ediyorum.”

İlk defa greyder kullandığını aktaran Tekin, halkın rahatı için sürekli çalışacaklarını sözlerine ekledi.

Dodurga Beldesinde kar kalınlığı yaklaşık 1,5 Metreye Ulaştı

Dodurga Belediye Başkanı Selim Tuna Beldede ulaşmadık yer bırakmadıkları söyledi.

Yoğun kar yağışı sonrası ekiplerinin 7/24 çalıştıkları belirten Dodurga Belediye Başkanı Selim Tuna; ” Karla ilk mücadelemiz işçilerimizin, öğrencilerimizin sağ salim Bozüyük ilçemize gitmelerini sağlamaktır. Kara yolları ekipleri her zaman karla mücadele hizmet vermekte ancak ana yollarda sorun başladığında bizim yollarımız ikinci planda kalmaktadır. Bu nedenle önceliğimiz çalışanlarımız, öğrencilerimiz ve vatandaşlarımızı Bozüyük İlçemize gitmelerini sağlamaktadır. Daha sonra belde içerisinde temizlik çalışmalarını yapıyoruz. Belde içi bittikten sonra hayvancılık yapan vatandaşlarımızın yolları açmak oluyor. Vatandaşlarımızdan bize gelen talepleri, ana yolda kalan araçların kurtarılması veya köylerden gelen talepleri de karşılamaya çalışıyoruz. Belde içerisinde 1,5 metreyi aşan kar yağışı oldu. Biz halen günde 15-16 saat halen çalışarak karla mücadelemiz devam ediyor. Şuan yolların genişletilmesi ve yoldaki karların temizlenmesi çalışmaları devam ediyor. Bu mücadeleyi 1 iş makinesi ve greyder ile yapmaktayız.” ifadelerine yer verdi.

Bu Yazıya Kimler Ne Demiş?