BİLECİK’İN 13. MAHALLESİ AŞAĞIKÖY OLDU | Bilecik HaberBilecik Haber

30 Kasım 2022 - 10:22

BİLECİK’İN 13. MAHALLESİ AŞAĞIKÖY OLDU

BİLECİK’İN 13. MAHALLESİ AŞAĞIKÖY OLDU
Son Güncelleme :

11 Kasım 2022 - 12:50

575 okunma

Bilecik Belediyesi kasım ayı meclis toplantısı Perşembe günü oturumu, Başkan V. Melek Mızrak Subaşı, başkanlığında yapıldı.

Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen toplantıda, Pazartesi günü ilgili komisyonda görüşülmek üzere sevk edilen Aşağıköy’ün mahalle olması konusu görüşüldü.

Toplantıda, 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 8. maddesi gereği Belediyemiz mücavir alan sınırları içerisinde bulunan Aşağıköy’ün mahalle olması konusu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

‘’YENİ MAHALLEMİZ İÇİN GÜZEL HİZMETLER YAPACAĞIMIZA İNANIYORUM’’

Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı alınan karar sonrasında mecliste misafir olarak bulunan Aşağıköy Muhtarı Salih Yıldız ve mahalle sakinlerini tebrik etti.

Başkan V. Subaşı, Aşağıköy Mahallesi için güzel hizmetler yapacaklarına olan inancını belirtirken, meclisteki parti sözcüleri de verilen kararın hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulundu.

Geçtiğimiz ay mahalle statüsüne alınması için referandum yapılan köyde Merkez İlçe seçim kurulunca kurulan sandığa giden 490 seçmenin 398’ü ‘Evet’, 92’si’ ‘Hayır’ oyu kullanmıştı.

 

YORUM YAP

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments