BİLECİKSPOR’A DESTEK TOPLANTISINDA KOLTUKLAR BOŞ KALDI! « Bilecik Haber

10 Aralık 2022 - 02:07

BİLECİKSPOR’A DESTEK TOPLANTISINDA KOLTUKLAR BOŞ KALDI!

BİLECİKSPOR’A DESTEK TOPLANTISINDA KOLTUKLAR BOŞ KALDI!
Son Güncelleme :

06 Ekim 2022 - 19:57

Bilecikspor kulübünün geleceği ve yaşadığı sorunların çözümü için “Şehrimizin takımı Bilecikspor’un geleceği” isimli toplantı gerçekleştirildi.

Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda BAL Ligi’nde mücadele eden Bilecikspor’un, yaşadığı sorunların çözümü ve kulübün geleceği için düzenlenen toplantıya toplantıya, Bilecik Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı, İl Genel Meclis Başkanı Osman Yılmaz, Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, Bayırköy Belediye Başkanı Mustafa Yaman, TSO Başkanı Şükrü Keskin, AK Parti İl Başkanı Serkan Yıldırım, CHP İl Başkanı Mehmet Metin Yaşar, Bilecikspor Başkanı Ali Muyşin ve yönetim kurulu, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ile diğer ilgililer katıldı.

Bilecik Belediyesi ve Bilecik TSO’nun öncülüğünde düzenlenen toplantıya katılımın az olduğu dikkatlerden kaçmazken, toplantıda konuşan Başkan Ali Muyşin, “Yine görüyoruz ki; Bilecik sanayisi, Bilecikspor’a yine mesafeli. Defaatle çağrılarda bulunmamıza rağmen çok sıcak bir yaklaşım göremedik” dedi.

“ACİL BİR DURUMUMUZ VAR”

Konuşmasında kulübün yaşadığı sıkıntılara değinen ve gerçekleştirilen toplantıda çözüm üretilemezse takımın pazar günü oynanacak maça çıkmayacağını vurgulayan Başkan Muyşin, “Bilecikspor 14 yıldır deplasmanlı bir ligde yine profesyonel değil BAL ligi ama hemen hemen 3. ligde oynadığımız takımlar ve mesafelerle bir futbol oynayacağız bu sezon. Büyük bir fırsat tabi 14 yıldır çıkacağız diye uğraşılmış 14 yıl sonra kolay ulaşmanın verdiği bir rehavet var ama açık ve net söyleyeyim çok kolay değil buralara ulaşmak. Bu çocuklar saha içerisinde yapması gerekenleri gayretle yapmaya çalışıyorlar. Zannediyorum yanlış anlaşılıyoruz, benim profesyonel işim değil kimseden yardıma ihtiyacım yok ama Bilecikspor’un yardıma ihtiyacı var. Bilecik halkı istiyorsa zaten bu işler yapılacak. Defaatle söylüyoruz acil durumumuz var, ekonomik olarak yapılması gerekenler var. Burada bir hayat var devam eden.” ifadelerine yer verdi.

“İDDİALI BİR TAKIM KURDUK”

Kulübün kısa süre içerisinde yaklaşık 750 bin lira gibi bir nakit ihtiyacının olduğuna değinen Başkan Muyşin, “Çok mütevazi takım kurduk, dengimiz olan takımlar oynadığımız ligdeki takımların bütçelerine göre son derece mütevazi ama onlar kadar da iddialı bir takım kurduk. Mücadeleci ve bunca olumsuzluğa rağmen fedakarca bu işin olması için elinden gelen bir takımımız var çalışan. 1 milyon 100 bin lira gibi bir bütçe lazım peşinatlar noktasında. Yaklaşık 700 bin lira gibi bir peşinat vermemiz gerekiyordu çocuklara. Lig başlamadan önce verilmesi gerekiyor normalde ama biz onu bile parçalara böldük. Sezonun ilk maçı dahi oynandı ama maalesef kaynağı bulamadık. 25 tane ayda 4 bin lira verecek kişiye ihtiyacımız var.” dedi.

Bilecikspor’un Profesyonel ligde oynadığı dönemde Bilecik’in nüfusunun 25 bin olduğunu ve şuanda Bilecik’in nüfusunun 100 bini aştığını hatırlatan Başkan Muyşin, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi:

“HİÇ KONUŞMAMAMIZ GEREKEN RAKAMLAR BUNLAR”

“Bilecik 25 bin nüfuslu şehirken profesyonel ligde oynayan takımımız varmış ve bunu şehir kaldırıyormuş, 100 binlere dayandık bir BAL ligi takımı için hiç konuşmamamız gereken rakamlar bunlar. Kütahya’nın Tavşanlı ilçesi 3 tane BAL ligi takımına bakıyor. Bu sıcak para konusunu çözemezsek burada dilek ve temenniler noktasında konuşmalar olacaksa eğer bu takım bu hafta maça çıkmayacak, sanırım sezon boyunca da bir daha çıkmayacaklar. Çünkü sağlanacak opsiyon ancak bu kadar olabildi lig başladı çünkü. Katılım sayısı onu göstermiyor bizim vaktimiz yok pazar günü maçımız var ve takımımız yok ortada. Madem böyle bir hazırlık yoktu takım neden burada diye eleştiriler var. Böyle olmayınca olmuyor, Bilecikspor amatörde oynasa bu kadar kişi bile olmuyor. Camianın reaksiyon vermesi için, şehri yöneten kişilerin dikkate alması için takımın da böyle üst liglerde ve hedef gözeterek yürümesi lazım.

“ÇOK TARİHİ BİR FIRSAT KAÇACAKTI”

Biz istasyon sahasında hiç tribünümüz olmadan çamurun içinde top oynadık geçen sene. Misafirimiz geldi yağmur başlayınca duramadı çekti gitti. Olmazsa olmazı söylemek zorundayım stadın karşısında bir yer var valimize arz ettik, belediyemizin de yeri var başkanımıza da arz ettik. Her ikisi de çözüm noktasında ellerinden geleni yapacaklarını söylediler, oraya bir tesis yapma ihtimalimiz var. Biz eski valimiz Kocaeli Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın’ı ziyaret ettiğimizde 6 milyonluk destekten bahsetti. Ne yazık ki, bu 3 yıl öncesinin 6 milyon lirası. Eğer o gün bu işin peşinden koşulsaymış o günün piyasasıyla çok ciddi bir rakam. 3 yıldır kimse aramadı dedi Tahir bey. Ama benim sözüm söz şimdi de yer gösterirseniz bu kadar yatırımı ben Bilecik’e yaparım dedi. Takip noktasında maalesef biraz tembel kalmışız. Yönetim kurulumuzdaki arkadaşlarımızın tamamı gerçekten özveriyle ve bir sorumluluklar hareket ettik. Biz eğer bunu değerlendirmeseydik, Mustafa Yaman Başkanımız bu konuda yaklaşım göstermeseydi belki de çok tarihi bir fırsat kaçacaktı.”

TSO BAŞKANI KESKİN KAMPANYA BAŞLATTI

Toplantının devamında söz alan TSO Başkanı Şükrü Keskin, Bilecikspor’a 50 bin TL bağışta bulunacağını açıkladı.

Daha sonra salonda bulunan herkese bağışta bulunacakları miktarlarla ilgili söz veren Başkan Keskin, burada yaptığı konuşmada, “Buradan baktığımız zaman Bayırköy belediye başkanımıza mahçubiyet yaşıyoruz. Bir belde belediyesi bir takımı almış BAL ligine çıkartmış. Ben Şükrü Keskin olarak 50 bin lira para bağışlıyorum. Biz TSO olarak öncülük yaptık yaklaşık 40 okulumuzdan her bir okulumuzu bir sanayicimizle eşleştiriyoruz. Eşleşen var eşleşmeyen var. Okullarımızın ihtiyaçlarını karşılıyorlar. Burada herkes haklı, İlçelerimiz dahil Bilecik’te 435 tane sanayicimiz var. 10 kişiden bin 500 kişiye kadar işçi çalıştıran firmalarımız var. 435 sanayici bir fon oluştursa 2 bin lira verse 900 bin lira para yapar ayda. Biz TSO yönetim kurulu olarak Bilecikspor için elimizden geleni yapıyoruz ve yapacağız.” ifadelerine yer verdi.

“ÇOK BASİT BİR KONUYU KONUŞUYORUZ”

Kulübün ihtiyaçlarının karşılanamaması noktasında eleştiride bulunan Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin ise yaptığı konuşmada, “Ben hayret ediyorum. Ben bile Münür Şahin olarak çıksam Bilecik piyasasına 500 bin lira toplarım ama bana yakışmaz. Bir sürü fabrika var birer telefon edilse bunlardan 100 kişi 5’er bin lira para verse 500 bin lira para yapar. Buradaki herkes zaten o saygıyı göstermiş ve gelmiş. Burada olmayıp ta destek verebilecek bir sürü insan ve işletme var. Onlara ulaşmamız gerekiyor. Bilecik gibi bir ilde çok basit bir konuyu konuşuyoruz burada. Mustafa Yaman başkanımız küçük bir Beldede hiçbirimize gelmeden bu sistemi yürütüyordu. Bilecik, Bayırköy’e nazaran bir il ve çok büyük boyutlu bir yerde başkanımızı yormadan STK ve siyasi partilerimizi kullanarak bu işi çözebiliriz. Çok basit bir rakamı o kadar çok dillendirdik ki inanın böyle olduğunu bilseydik Bilecik-Osmaneli spor olarak çıkalım derdik ve biz de toplardık o parayı çok zor değil yani.” dedi.

BAL liginde mücadele eden Bayırköyspor’un, isim ve tüm haklarını devretmesiyle Bilecikspor’un 2022-2023 sezonunda BAL Ligi’nde mücadele etmesini sağlayan Bayırköy Belediye Başkanı Mustafa Yaman da, futbolcuların konaklama ihtiyaçlarında kullanılmak üzere yaklaşık 100 bin TL’lik malzeme desteğinde bulunacağını kaydetti.

“YARIN ANAHTARI VERİRLERSE TEKRAR YAPMAYA HAZIRIZ”

Özellikle Bilecik sanayicisinin takıma yardımcı olması gerektiğini vurgulayan ve “Buranın sanayicisi buradan para kazanıyorsa, yardımcı olacak. Bilecik gençleri için yapılacak bir hizmet bu.” ifadelerine yer veren Başkan Yaman, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Eğer bir yer tahsisi yapılırsa biz Bayırköyspor’a ait 100 bin lira değerindeki konaklama malzemezi Bilecikspor’a bağışlıyoruz. Burası Bilecik 2 milyon 3 milyon lira gibi paradan bahsediyoruz Allah aşkına. İlin mülki amiri valimiz gelsin söylesin biz de destek olalım hep beraber. Ben çok üzüldüm, vali bey dese ki Organize Sanayi Bölgesi’nden şu arkadaşımız şu işi yapacak dese olur bu iş. Tahir Başkan’ın yanına gittik 6 milyona yakın yardımda bulunabileceğini söyledi. Melek başkan yardımcı olsun yer belirlesin, gelelim oraya 6 milyonluk yatırım yapalım dedi. Bunu biran önce gerçekleştirelim. Ben açıkça söylüyorum bu akşam çok üzüldüm. Keşke 3. lige çıkartıp öyle teslim etseydik takımı. Peşinatımızı, lige katılım bedelimizi de yatırdık. Bilecik buna hazır, sanayicimiz buna hazır dendi bana bilseydik vermezdik. Bayırköy bunu yapmaya hazır hala yarın anahtarı verirlerse biz tekrar yapmaya hazırız. Kimseye de yük olmayız, Bayırköy’de bu enerji, birlik ve beraberlik var.

“BİR TANE SPORCU YETİŞTİREMEMİŞİZ KOSKOCA İLDE”

Bir sürü odadan, sanayi kuruluşundan bahsediyorsunuz Bayırköy’ün odaları da yok 3 veya 5 tane esnaf var ve biz bunu başardık. Çekingenliğinizin sebebi ne anlamadım. Buranın sanayicisi buradan para kazanıyorsa, yardımcı olacak. Bilecik gençleri için yapılacak bir hizmet bu Bilecikspor. Siyasi olsun diye söylemiyorum ama Serkan Yıldırım başkanımız Bilecikspor konusunda bizleri sürekli dürttü. Bilecik’in bir tane pilot takımı olsun dedi. Bayırköy göndersin, Söğüt göndersin, Bozüyük göndersin her neyse tek amacımız gençlerimiz bir şeyler le meşgul olsun, kötü alışkanlıklardan uzaklaşsınlar. Bir tane Bilecikli sporcumuz var, her şeyi ona bağlıyoruz ama daha bir tane sporcu bile çıkartamamışız koskoca ilde. Bu işin sürdürülebilir olması lazım. Organize sanayi bölgemizin, sanayici ve iş adamlarımızın bu işe öncelikle sahip çıkmaları lazım. Eğer kimse yapamıyorsa Belediyeler Birliği olarak belediye başkanları ile biz bu işi çözeriz çok ayıp olur ya.”

Konuşmaların ardından karşılıklı görüş alışverişinde bulunulan toplantının sonunda Bilecikspor’a destek olmak için izlenecek yol haritaları belirlendi.

      

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
hasan 06.10.2022 / Cevapla

Önce kulübü verirken bir ücret ödemesi yapıldı mı borç var mı diğer konu Bilecikspor a yardım etmek güzel de güvensizlik mi var yoksa para gelirse kullanımı güvenli olacak mı bir diğer konu Belediye yardım ederken diĞer Bilecik kulüpleri eskiden olduğu gibi muaf mı tutulacak esas konu bir alt yapı neden yok takımda tek Bilecik li oyuncu var bu ligde kalırsak eğer ne zaman kurulacak para ile başarı nereye kadar önce alt yapı yok istemekle olmaz

Turko grand 06.10.2022 / Cevapla

Bayirkoy belediye başkanı kutlamak lazım