bilecik özel çocuk akademisi
netex bilecik bayii

» Bilecik’te Mahkemeden emsal karar: Trafik cezası delil olmayınca iptal edildi

Bilecik’te Mahkemeden emsal karar: Trafik cezası delil olmayınca iptal edildi
Yazar: Haber228 |  Eklenme Tarihi: 30 Ekim 2020 ( 4 hafta önce ) Kan bağışı insanlık görevidir!

Bilecik’te, otomobil sürücüsü M.U.’ya fahri müfettiş tarafından yazılan ceza, “delil fotoğrafı ve videoasu” olmadığı gerekçesiyle yapılan itiraz üzerine Sulh Ceza Hakimliği’nce iptal edildi.

Bilecik’te aracıyla seyir halinde bulunan M.U. isimli bayan, araç kullanırken cep telefonuyla konuştuğu iddiasıyla fahri trafik müfettişlerince kendisine kesilen cezayı tebligat yoluyla öğrendi. Bunun üzerine Avukatına başvuran M.U., konuyu yargıya taşıdı.

Sulh Ceza Hakimliği’ne yapılan başvuruda, tebligatın ekinde “itiraza konu cezanın fahri trafik müfettişince tutanak tutulmak suretiyle kesildiği, ihlale ilişkin delil niteliğinde fotoğraf veya video kaydı bulunmadığı’ gerekçesiyle cezanın iptali istendi.

İtirazı yerinde gören Sulh Ceza Hakimliği, cezayı iptal ederek, ödenen paranın M.U.’ya geri verilmesini kararlaştırdı.

Diğer yandan, toplumumuzda fahri müfettişlerin cezasıyla karşılaşan birçok insan bulunurken, Sulh Ceza Hakimliği’nce alınan bu kararın emsal teşkil edeceği belirtildi.

Bu Yazıya Kimler Ne Demiş?

1

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bilecikli

Karar yazısını yazan katip/katibe herhalde eba/zoom üzerinden canlı eğitim ile mezun olmuş. Bu kadar yazım hatası bir de devletin adli makamlarında. MaşALLAH. 🙂