» Çocuğa yönelik ihmal ve istismarın önlenmesi

Çocuğa yönelik ihmal ve istismarın önlenmesi
Yazar: Haber228 |  Eklenme Tarihi: 14 Ocak 2020 ( 7 ay önce ) İlik ver, umut ol!

Bozüyük’te “Çocuğa yönelik ihmal ve istismarın önlenmesi” konulu konferans programı düzenlendi.

Bozüyük Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Bozüyük Rehberlik Araştırma Merkezi işbirliği ile düzenlenen “Çocuğa yönelik ihmal ve istismarın önlenmesi” konulu konferans Bozüyük Belediyesi Metristepe Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Psikolojik Danışman Ayşe Kübra Bozdoğan’ın konuşmacı olarak katıldığı konferans videolar ve sunumlar ile zenginleştirilirken Bozdoğan katılımcılara ‘çocuk nedir? Çocuk hakları nelerdir, İhmal ve istismar türleri, istismarın çocuk üzerindeki olası belirtileri, ihmal ve istismar durumuyla karşılaşılırsa ne yapılabilir, cinsellik ile ilgili konuların çocuklara anlatılması, cinsel istismarda doğru bilinen yanlışlar, suçu bildirim yükümlülüğü ve hangi kuruluşlardan yardım alınabileceği’ gibi önemli konular hakkında bilgi verdi.

Konferans sonunda Bozüyük Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Şahinoğlu sahneye gelerek çocukların ihmal ve istismarına yönelik bilinmesi gereken önemli konular hakkında çok önemli bilgiler aktaran Ayşe Kübra Bozdoğan’a teşekkür ederek günün anısına plaket takdiminde bulundu. Başkan Yardımcısı Şahinoğlu ayrıca konferansın düzenlenmesinde başta Bozüyük Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Bozüyük Rehberlik Araştırma Merkezi olmak üzere emeği geçen herkese ve konferansa katılım gösteren tüm misafirlere teşekkür etti.

Programa Bozüyük Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Şahinoğlu’nun yanı sıra, Kent Konseyi Başkanı Nurettin Oydu, kent konseyi üyeleri, çeşitli sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda aile katıldı.

Bu Yazıya Kimler Ne Demiş?