Diş Teli Tedavisi | Bilecik HaberBilecik Haber

30 Kasım 2022 - 10:37

Diş Teli Tedavisi

Diş Teli Tedavisi
Son Güncelleme :

13 Ekim 2022 - 9:04

96 okunma

Diş teli tedavisi; çeneler arası ilişkinin düzenlenmesi, dişlerin ideal konumunda sıralanması, çevre kasların ve dokuların yeni sert doku yapısına adapte olabilmesi için yapılan sabit tedavi işlemidir. İzmir ve çevre illerinde yaşayan kişiler için uygulanacak olan İzmir diş teli tedavisi işleminin türüne ortodonti uzmanı ve hasta ile birlikte karar verilir. Ortodonti tedavisinin süresi giderilmesi gereken çene veya diş arası ilişki problemine göre değişkenlik gösterir.

Hangi Durumlarda Dişe Tel Takılır?

Diş teli tedavisi bozuk olan diş yapısını düzeltmek amacıyla uygulanır. Bunun yanında diş ayrıklığı, kırık diş ve diş çıkmaması gibi durumlarda da uygulanabilir. Diş teli tedavisi ağız sağlığı ve çene düzeni için oldukça önemlidir. Tedavi ile diş bozukluğuna bağlı olarak gelişen rahatsızlıklar giderilir. İzmir ortodontist uzmanları İzmir tel tedavisi işlemini profesyonellikle gerçekleştirir. İzmir ve çevre illerinde yaşayan kişiler gönül rahatlığıyla İzmir diş teli tedavisi işlemi yaptırabilir. Diş teli tedavisinin kişiye sunduğu avantajlar şu şekildedir:

  • Diş teli tedavisi ile sağlıklı ve düzgün bir diş yapısına sahip olunur.
  • Diş teli tedavisi sonrası kişi kaybetmiş olduğu özgüvenini geri kazanır.
  • Bazı diş bozuklukları konuşmayı olumsuz şekilde etkiler. Diş teli tedavisi ile konuşma bozuklukları giderilir.
  • Diş teli tedavisi ile diş yapısı düzeleceği için diş temizliği daha kolay yapılır.
  • Bazı ortodontik sorunlar kişinin ilerde çene ameliyatı olması için zemin hazırlayabilir. Erken yaşta diş teli tedavisi ile çene ameliyatı gibi bir durum söz konusu olmaz.

Dişlerin vücutta var olma amacı yalnızca yemek ile ilgili değildir. Dişler aynı zamanda insan bedeninin orantısında da önemli görevler üstlenir. Örnek olarak İngiltere’de yaşayan bir hastanın uzun yıllar çözülememiş bel ağrıları için yapılan araştırmalar sonucunda bel ağrısının dişlerinin bozuk yapısından kaynaklandığı ortaya çıkmıştır. Dolayısıyla diş problemi bulunan kişilerin mutlaka diş teli tedavisi yaptırması gerekir.

 

Diş Teli Kaç Yıl Sürer?

Diş teli tedavi süreci tedavinin kapsamına göre değişkenlik gösterir ve zamana yayılarak uygulanır. Diş teli tedavisi ortalama olarak 22 ila 24 aya kadar devam edebilir. Bu süre hastanın diş problemi belirli bir bölgedeyse ve hafif bir vakaysa azalır. Tam tersi olarak ağır vakalarda ise bu süre artacaktır.

Diş Teli Fiyatları

Türk Diş Hekimleri Birliği (TDB)’nin belirlemiş olduğu 2022 yılı ortodontik tedavi taban fiyatlarına göre tek çeneye uygulanan diş teli tedavileri 6500 TL ila 8000 TL aralığında, çift çene diş teli tedavileri ise 9500 TL ila 13.500 TL aralığında değişkenlik göstermektedir. İzmir ortodonti uzmanları İzmir Bayraklı diş teli tedavisi işlemlerini en makul ve kaliteli şekilde gerçekleştirmektedir. İzmir ve çevre illerinde yaşayan kişiler İzmir ortodonti uzmanları aracılığıyla gönül rahatlığıyla diş teli tedavisi olabilir.

 

 

 

YORUM YAP

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments