bilecik özel çocuk akademisi

» “Eğer konulmazsa o zaman kaldıranlara gerekli cevaplar verilecektir”

“Eğer konulmazsa o zaman kaldıranlara gerekli cevaplar verilecektir”
Yazar: Haber228 |  Eklenme Tarihi: 11 Temmuz 2020 ( 2 ay önce ) #EvdekalBilecik

İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Yılmaz, Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi önündeki Kayı Boyu Anıtı’nın kaldırılmasına ilişkin yaptığı açıklamada, “Bilecik halkımızın huzur ve refahı için yapılan Alt yapı çalışmaları sonrasında yerine konulacaktır. Eğer konulmazsa o zaman kaldıranlara gerekli cevaplar verilecektir” dedi.

Bilindiği üzere, CHP’li Bilecik Belediyesi tarafından Şeyh Edebali Kültür ve Kongre merkezi önündeki Kayı Boyu Anıtı kaldırıldı.

İYİ Parti ile yapılan Millet ittifakı sayesinde belediyeyi kazanan Semih Şahin başkanlığındaki yönetim Belediye binasındaki Osmanlı minyatürlerinin kaldırılmasıyla başlayan tartışmalar son dönemde karayolları kavşağındaki Osmanlı Armasının bakımsızlığı ile tavan yaptı.

Son olarak da Kayı Boyu Anıtı’nın kaldırılması tartışmalara yeni bir boyut kazandırdı.

Gelinen süreçte, CHP’li Bilecik Belediyesi’nin bu yaklaşımları sonrası seçim ortağı İYİ Parti’de hedef tahtasına oturtuldu. İYİ Parti’nin logosunun Kayı Boyu’ndan esinlenildiğini bildiren kesimler İYİ Parti’nin sessizliğini eleştirdi.

Bunun üzerine konu hakkında açıklamalarda bulunan İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Yılmaz, ‘’Bilecik halkımızın huzuru ve refahı için yapılacak olan Alt yapı çalışmasından sonra Kayı Boyunu simgeleyen armamız yerine konulacaktır. Eğer konulmazsa o zaman kaldıranlara gerekli cevaplar verilecektir” dedi.

Ayrıca, Milletvekili Selim Yağcı’nın İYİ Parti’ye yönelik sözlerine atıfta bulunarak cevap veren Mehmet Yılmaz, “Milliyetçiliği ayaklar altına alanlar ve kapıda paspasçı olanlar bize milliyetçilik dersi veremez” ifadesini kullandı.

Bu Yazıya Kimler Ne Demiş?

7

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Vatandas

İyi parti millet ittifakı sayesinde secım kazanıldı derken? Sayın haber 228

Bilecikli

Milliyetçiyiz ülkücüyüz diyen zavallılar.Seçimden sonra belediyedeki osmanlı minyatürleri söküldü yerine daha iyisi yapılacak di 16 ay oldu ses yok.Nerde sizin milleyetçiliğiniz nerde sizin ülkücülüyünüz.Yazıklar olsun.

Aaaaaa

Bak o anıtın karşısındaki direklerde bulunan kayi tabelaları sokuldu sorun bakım hesabını

Hikmet can

Hadi geçmiş olsun kardeşim. anıt gitti geri gelmez boşuna çene yormayın.

bosmanelili

milliyetçimi ? puahhha

baba hakkı

paspas olan milliyetçi görünümlü kişiler
80 den önce olan olaylar yüzünden şehit olanlara nasıl hesap vereceksiniz