bilecik özel çocuk akademisi
netex bilecik bayii

» Gece alkol satana 320 bin lira ceza

Gece alkol satana 320 bin lira ceza
Yazar: Uğur Baklacı |  Eklenme Tarihi: 21 Ekim 2020 ( 1 ay önce ) İlik ver, umut ol!

AK Partili vekillerin yeni yasa teklifine göre, saat 22:00’den sonra alkol satan bakkal ve bayilere 320 bin liraya kadar para cezası kesilecek. 3 kez ceza yiyen esnafın alkol satma ruhsatının elinden alınacak.

Alkollü içecekleri 18 yaşından küçüklere satanlara verilen cezalar artırıldı.

Gıda, Tarım ve Orman Alanında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Teklifi’nin TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilen maddelerine göre; alkollü içkileri otomatik satış makineleriyle satan, oyun makineleri veya farklı yöntemlerle oyun ve bahse konu edenler ile basın, yayın yoluyla tüketicilere satan, postayla satışını yapanlara 20 binden 100 bin liraya kadar idari para cezası verilecek.

SAAT YASAĞINA UYMAYANLARA CEZA

Saat 22.00 ila 06.00 arasında alkollü içki satışı yasağına aykırı hareket edenlere, 65 binden 320 bin liraya kadar idari para cezası uygulanacak.

Alkollü içecekleri 18 yaşını doldurmamış bireylere satan veya sunanlar ile 22.00 – 06.00 saatlerinde perakende olarak satanların, bu fiilin işlenmesinden sonraki 5 yıl içinde üçüncü defa söz konusu yasağı ihlal etmeleri halinde, Tarım ve Orman Bakanlığınca tüm perakende alkollü içki ve açık alkollü içki satış belgeleri iptal edilecek.

Bu kişilere, 2 yıl süreyle söz konusu belgenin yenisi verilemeyecek.

Bu Yazıya Kimler Ne Demiş?

3

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Motorcii

22den önce alsan ne olur sonra alsan ne olur ? Madem içilmesini istemiyorsunuz tamamen yasaklayin.

IV.Murad

Amaç sigara veya alkol değil devlete para lazım ceza keserek para toplamak alınan vergiler yetmiyormuş gibi bunun saatimi olur için kişi için ne farkeder

HAK HUKUK YOK.......................

MADEM HARAM KESİLEN HARAM PARALARI NEREYE HARCIYOR BUNU Bİ ACIKLASIN RTE BU KADAR MİLLET NERDEN PARA KAZANACAK EN YUKSEK VERGIYI BURDAN ALIYOR BİRDE KISITLAMA GETİRİYOR SAT 10 NEDİR NEDEN KONDU EYYYYY YETKİLİLER AMAÇ BUYUK MARKETLER İŞ YAPSIN