bilecik özel çocuk akademisi

» Gülümbe Köyündeki Karantina İddialarına Muhtardan Cevap

Gülümbe Köyündeki Karantina İddialarına Muhtardan Cevap
Yazar: Uğur Baklacı |  Eklenme Tarihi: 23 Ağustos 2020 ( 1 ay önce ) İlik ver, umut ol!

Gülümbe köyünde bir düğünde koronavirüs temaslı bir vatandaşın yakalandığı ve düğünün durdurulduğu yönündeki iddialara köy muhtarı Zafer Cenkiz cevap verdi.

İddiaların asılsız olduğunu belirten Cenkiz, koronavirus temaslı bir vatandaşın olduğunu doğrularken, söz konusu vatandaşın kontrol altında olduğunu vurgulayarak şu ifadelere yer verdi:

Bugün bazı basın ve yayın organlarında çıkan asılsız haberlere istinaden,

“Gülümbe Köyü’n de, covid-19 testi pozitif olan kadın jandarma ekiplerince düğünde yakalandı.” başlıklı haberin doğruluk payı bulunmadığı belirtmek isteriz.

Bahse konu olan korona virüs temaslı olan vatandaşımızın testinin sonucu henüz açıklanmamış olup, evinde karantina altındadır.

Yine haberde söz konusu olan düğünde tüm Koronavirüs tedbirleri uygulanmıştır. sosyal mesafe kuralına riayet edilmiş bütün vatandaşlarımız maskelerini takmıştır.

Yukarı da anlattığımız gibi söz konusu haberdeki düğün de vatandaşın karantinaya alındığı, düğünün durdurulduğu gerçeği yansıtmamaktadır.

Ayrıca söz konusu düğün kolluk kuvvetlerimizin gözetimi altında gerçekleştirilmekte olup, yine söz konusu korona temaslı vatandaşımız evinde sağlık personellerimizin denetiminde kontrol altındadır.

Köyümüzde panik yaratan haberin doğruluk payının olmadığını, vatandaşlarımızın paniğe kapılmamalarını ve tüm Türkiye’de olduğu gibi Koronavirüs tedbirlerine uymaya devam etmelerini rica ediyoruz.

ZAFER CENKİZ
GÜLÜMBE KÖYÜ MUHTARI

Bu Yazıya Kimler Ne Demiş?

4

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Mustafa

Geçmiş olsun kardeşim

Emine karadag

Plm aslio

can ahmet

eğer bilinen bir hasta ise millete olaki bulaştırdı ise ceza yokki sadece para verir kurtulur ya aksi olurda ölüm olursa vicdan ı ile baş başa kalsın

BİLECİKLİ

ŞU DÜĞÜNLERİ YASAKLASALAR ARTIK.NEYİ BEKLİYORLAR.