» Metin Yaşar: “Bir Bardak Suda Fırtına Kopartıyorlar”

CHP Bilecik İl Başkanı Metin Yaşar, basın toplantısında son günlerde bilecik kamuoyunu yakından ilgilendiren işçi çıkartmalarıyla ilgili açıklama gerçekleştirdi.

CHP İl binasında gerçekleşen toplantıya İl Başkanı Metin Yaşar, Merkez İlçe Başkanı Berna Pamukçu, Belediye Meclis Üyeleri ile partililer katıldı.

İl Başkanı Yaşar, yaptığı konuşmasında, Belediyeden işçi çıkartılmasıyla ilgili yapılan açıklamaların yersiz olduğunu vurgulayarak, “Bir bardak suda fırtına kopartıyorlar” dedi.

CHP il Başkanı Metin Yaşar açıklamasına şu ifadelere yer verdi,”Başkanımız söyledikleri zorunluluktan kaynaklanan Belediye çalışanlarının işten atılma süresi konusu değil. Kendisi de gayet güzel açıkladı biz hiç bir zaman partizanca düşüncelerle bu belediyeyi yönetmeye kalkmadık liyakata önem veren siyasi partiyiz ve kimseninde bu bağlamda ekmeğiyle oynamadık. Benim mevkidaşım talihsiz açıklamalar yapıyor ben buradan şunu söyleye bilirim kendisi kendileri bu ilde 15 yıl bu belediyeyi yönettiler. Yönetim tarzlarını da işçi alımlarını da çok iyi biliyoruz. Bu gün mevsimlik işçi olarak Belediyeye giren herkes AK Partinin kayıtlı üyesidir. Partiye kaydı olmadan İŞKUR’dan 1 tane işçi gönderilmemiştir. Yaptıkları asıl partizanlık budur. Onun için bu talihsiz açıklamasından dolayı kendisini kınıyorum. Bizim hak etmediğimiz bir açıklama belki zorunluluktan vermiştir. Dönüp arkalarına bakarlarsa bu ilde partizanlık hangi ölçeklerde yapıldığını belgelerini ortaya koyan kendileridir. Biz yine söylüyorum ekmeğinin peşinde olan kimseyle oynamayız ve oynamayacağız da bu tamamen sözleşmelerinden kaynaklanan durumdan dolayı sözleşmeleri yenilenmediği için ayrılmak zorunda olan insanlar. Bir bardak suda fırtına kopartıyorlar. Bu onların çaresiz olduğunu gösteriyor, CHP’nin başarısını nasıl karalayabilirizi bence açıklamaları bunlar. Ben gerekli açıklamayı daha sonra yapacağım. Sizleri daha detaylı bilgilendireceğim.” diye konuştu.

7 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
belediye çalışanı

Sayın hocam işçileri işten atmak bu kadar mı basit sizce ne kadar talihsiz bir açıklama bir bardak suda fırtına koparmak
ne demek burada çıkarılan işçilere bir bakın partizanlık kimin yaptığı belli o zaman en son aldıklarınızı çıkarsaydınız da partizanlık yapmadığınızı görmüş olurduk

Bilecik

Bir bardak olsa ne ala bir kaşık suda bile 🙂

Bilecikli

Çok mu zordu bu asgari ücretlilere kış gününde ekmek vermek…

Deli yürek

Başkan martın sonu bahar.Her şey güzel olacak.CHP geldi Bilecik şahlandı.Bidaki döneme kaybedersiniz.Ağzınızı büker oturursunuz inşallah.

deepweb

olay chp akp konusu değilde benin bir siyasi parti sempatizanlığım yok bundan önceki 15 yılllık süreçte de Bilecik Bahar havasında güllük gülüstanlık değildi, hep söylerim 15 yılda bir kültür kongre merkezi yapıldı hepsi bu kadar, bu ülke futbol takımı destekler gibi siyasi parti desteklemeye devam ettiği sürece bir yere gelemez, i

TARAFSIZ

Sayın Metin hocam bu emekçi kardeşlerimin senin gibi tuzu kuru değil . Bu sözler sizin gibi okumuş insanlara yakışmıyor sizin grubunuzdan işe alınan çok sayıca vasıflı ve vasıfsız çalışan tuzu kuru sadece adres belli olsun diye çalışan insanlar var belediye bünyesinde .Tarafsız bir kişi olarak bunları hepsini sayabilirim. UNUTMAYIN!!!! bu işin birde AHİRETİ var..

Bilecik

Ne de güzel yalan söylüyorsunuz bu kıs gununde işçil çıkarttiniz hepside kayı şirketinden çikartildi iş kurdan değil mazlum insanların ahı yeter size vicdanınız rahatmı acaba

Bilecikli..11

Başkanım sizi eleştireceğim kusura bakmayın kamuoyU DUYSUN…. Siz ne meclis üyelerine nede parti çalışanlarına destek veriyorsunuz bir belediye başkanına söz bile geçiremiyorsunuz sizin bu işinizin yerine getirememe den dolaya meclis üyeleri ORTADA kalmış kimse sahip çıkmıyor ne belediye nede partiden sadece el kaldırmaya getirmişsiniz Meclis üyelerini belediye başkanın çıkarları için el kaldırmaya getirmişsiniz unutmayın bu kişiler kukla deil bir SELÇUK vakasını bile önleyemediniz SİZ aday olmayın sizden bişey çıkmaz sadece vekil dedi istedi diye aday oluyorsunuz ha GÜLTEKİN in başkan adaylıgı için de olabilir buda yarım başkanlık yapayım sonra saglık sorunlarında dolayı ayrılıp GÜLTEKİNi yapacaksınız buda belli ama artık yeter… Devamı »