Müstakil Ev Satın Alma Sürecinde Hangi Detaylara Önem Verilmelidir? | Bilecik HaberBilecik Haber

30 Kasım 2022 - 10:14

Müstakil Ev Satın Alma Sürecinde Hangi Detaylara Önem Verilmelidir?

Müstakil Ev Satın Alma Sürecinde Hangi Detaylara Önem Verilmelidir?
Son Güncelleme :

24 Ekim 2022 - 16:50

98 okunma

Apartman dairelerinde yaşamaktan sıkıldıysanız en doğru yerdesiniz! Günlük hayatın stresinden uzaklaşmak isteyenlerin imdadına evleri yetişir. Birçok insan; evini bir kaçış yeri olarak görür. Fakat, apartman dairelerinde huzurlu bir şekilde yaşamak pek mümkün değildir. Bu noktada, insanlar; müstakil ev arayışına girerler.

Müstakil evin bir diğer adı villa olabilir. Covid-19 süreciyle beraber müstakil evlere duyulan talep artmıştır. Bilhassa İstanbul’daki müstakil evler değerli hale gelmiştir. Birçok kişinin Google’da arnavutköy de satılık müstakil bahçeli ev araştırması yaptığını ifade edebiliriz.

Müstakil Evlerin Avantajları Nelerdir?

Müstakil ev; her şeyden önce, kişiye özel bir yaşam alanı olmasından dolayı değerlidir. Diğer insanlarla ortak bir yaşam alanını kullanma zorunluluğu yoktur. Ayrıca, muhafazakar bir yaşam hayal edenler için en uygun seçenektir. Müstakil evde oturan insanlar; hem çocuklarıyla hem de evcil hayvanlarıyla mutlu bir şekilde yaşama şansına erişirler. Apartman gürültüsünden uzaklaşırlar. Diğer insanların gürültülerini dinlemek ve onlarla tartışmak zorunda kalmazlar. Arnavutköy’de satılık müstakil bahçeli ev arayanların sayısı bir hayli fazladır. Bahçeli ev; hem çocukların hem de evcil hayvanların rahat etmesi adına bir hayli önemlidir. Çocuklar; evin bahçesinde güzel zaman geçirebilirler. Takdir edersiniz ki, apartman dairesinde köpek beslenmesi neredeyse imkansızdır. Ancak, müstakil ev; bilhassa köpek beslemek isteyenler için hiç tartışmasız en uygun seçenektir.

Müstakil ev ile apartman dairesi arasında ciddi farklar vardır. Bu tür evleri satın almak zannedildiği gibi imkansız değildir. Elinde yeterli birikimi olmayanlar; hem özel hem de kamu bankalarının sunmuş olduğu banka kredilerini tercih edebilirler. Bu sayede, evin yalnızca peşinatını ödeme ve geri kalanını da uzun dönemde uygun taksitlerle ödeme şansına erişirler.

İyi Bir Müstakil Ev Hangi Özelliklere Sahip Olmalı?

Arnavutköy’de satılık müstakil bahçeli ev arayanların bazı hususlara dikkat etmeleri gerekiyor. Her şeyden önce, evin özelliklerine odaklanılmalıdır. Evin mutfağının yeterince geniş olup olmadığı, yeterli yatak odasının bulunup bulunmadığı, banyoların tadilata ihtiyacının olup olmadığı gibi hususlara dikkat edilmelidir. Bunun yanı sıra, ev sahibi; ev ile ilgili detaylardan dürüstçe bahsetmelidir. Bilhassa evin eksiklerinin ve gereksinimlerinin ne olduğuna odaklanılmalıdır. Hatta, bunun için tüketiciye bir liste dahi sunulabilir.

Takdir edersiniz ki, Türkiye bir deprem ülkesidir. İstanbul depremi; gerçekleşmesi asla istenmeyen ancak ihtimaliyle dahi herkesi korkutan bir husustur. Bu noktada, arnavutköy de satılık müstakil bahçeli ev arayanların evin ne durumda olduğunu belirlemeleri gerekir. Bir başka deyişle, evin sağlam olup olmadığına odaklanılmalıdır.

Arnavutköy’de satılık müstakil bahçeli ev arayanların önünde güzel bir seçenek daha mevcut! Arnavutköy konut projeleri sayesinde sıfır bir eve sahip olunabilir. Bilhassa Çağlayan Grup gibi çok uzun süreden bu yana inşaat sektöründe faaliyet gösteren bir firmanın projeleri tercih edilebilir.

 

YORUM YAP

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments