Online Matematik Özel Ders | Bilecik HaberBilecik Haber

6 Aralık 2022 - 08:28

Online Matematik Özel Ders

Online Matematik Özel Ders
Son Güncelleme :

01 Eylül 2022 - 23:26

51 okunma

Online matematik özel ders, her yaştan bir bireyin kendini geliştirmesi için oldukça etkili bir eğitim çeşididir. Özel ders alan her kişi zaman içerisinde kendi sayısal zekasının ve işlem hızının ne kadar geliştiğini fark edecektir. Matematiği keşfederek öğrenen herkes hem eğlenceli hem de zekâ da kalıcı olarak öğrenir.

Best Matematikle online matematik özel ders verilen öğrenci zaman içerisinde kendisine daha çok güvenerek sınavlarda daha çok başarı gösterecektir. Bu sınav sonuçlarıyla kanıtlanmış bir sonuç olduğu söylenebilir. Ayrıca sadece kendine güven değil bunun yanı sıra da yeni çıkan soru tiplerine da olukça hâkim olur. Yeni nesil olarak bilinen beceri temelli sorular üzerinde kolaydan zora öğrencinin pekiştirmesi sağlanmaktadır.

Online matematik özel ders sayesinde matematiksel zekanın gelişimi sağlanarak matematik bilgilerinin temeli de atılabilmektedir. Alınan özel dersler de tercih edilen öğretmenler oldukça önem arz eder. Öğrencilerin seviyesi belirlenerek, bulunan mevcut öğretmenler özel ders programı yapar ve gelişimine göre ödevlendirmeler sağlanır. Online matematik özel ders programı ile kısa zaman içerisinde daha verimli bir çalışma yapılarak daha iyi sonuçlar elde edilebilir.

Öğrenciler almış oldukları özel ders sayesinde kendi seviye potansiyelleri keşfedilerek eğitim hayatına büyük bir katkı sağlar. Bu eğitimin iç motivasyona katkısı olarak başarı elde edilir. Çağımız da artık yüz yüze özel dersler yerine dijital platformlardan zaman, mekân kavramı olmadan online özel dersler verilerek zaman kaybı önlenir.

Online özel matematik dersi almaya başlayan öğrenciler için yapılan ilk adım öğrenciyi tanımaktır. Dersten beklentiler neler?, alınan ders sonrası hangi aşamaya gelinmek isteniyor? gibi sorular öğrenilir. Yapılan bu tanışmadan sonra öğrenci için en kaliteli ve iyi matematik öğretmeni belirlenerek ders programı hazırlanır. Yapılan bu ön hazırlık her öğrenciye özel olarak uygulanılmaktadır. Her öğrenci özgür birey olduğundan dolayı düşünceleri de farklılık gösterir. Bütün bunlar düşünülerek öğrenciyi aktif hale getirilmek amaç edinilmiştir. Öğrenci konuşarak, düşüncelerini belirterek, sorarak ve keşfederek birçok sorunun cevabına ulaşır. Öğrenci matematik keşfini sağlarken öğretmeni ise mutlaka destek sağlamalıdır. Temeli sağlanan dersin ilerleyen seanslarında tekrarı yapılarak ölçülür. Ölçme ve değerlendirmesi sağlanan konunun kalıcı olması için aradan aşırı bir zaman geçmeden tekrar çözümleri yapılır.

Online Matematik Özel Ders Ücretleri

Okulda alınan matematik dersinin haricinde tercih edilen online matematik özel dersler günümüzde oldukça ön plandadır. Alınan ek dersler özel olduğu için bir miktar ücret ödenmelidir. Online matematik özel dersi fiyatları bütçeye göre tercih edilmektedir. Her türlü bütçeye uygun özel ders kaynağı bulunmaktadır. Geçen yıla oranla özel ders fiyatları artış göstermiştir. Özel matematik online ders 2021 yılında ortalama olarak saat başına 50-100 TL aralığında iken 2022 yılında ise ortalama 100-200 TL aralığında olduğunu söylemek mümkündür. Tabi bu fiyatlandırma her kurum için geçerli değildir. Özel ders almak istenilen kurum aranarak detaylı bilgi almak daha sağlıklı olacaktır. Alınan hizmet, ders sayısı, alınan dersin kaç saat verildiği gibi özellikleri de ücretlendirmeyi etkilemektedir. Detaylı bilgi için aranan kurum da nasıl bir hizmet verildiği de detaylı olarak konuşulabilir.

Online Matematik Özel Ders Almanın Faydaları

İnternet üzerinden uzaktan matematik özel dersi almanın birçok faydası vardır. Sadece eğitim açısından değil aynı zaman da ekonomik açıdan da online ders olmak oldukça yararlıdır. İlk olarak ders alınan yere gidip gelerek yol masrafınız olmayacak böylece ulaşım sorununuz ortadan kalkmış olacaktır. Bu sayede yolda geçen zaman azalarak evde ders çalışma imkânınız ve süreniz daha fazla olacaktır.

Matematik özel dersinin avantajları arasında yalnızca yol masrafı değil dışarı da geçirilen zaman içerisinde beslenmeniz için kullanılacak ücrette olmadığından ekonominize büyük bir katkı olacaktır. Bunların yanı sıra online derslerin hepsini kaydetme imkânı olduğu için daha sonra anlamadığınız yerleri izleyip, tekrar etme şansınız olacaktır.

Özel ders esnasında mikrofon ve görüntü de isteğe bağlı kullanılarak öğrencilere kolaylık sağlanır. Akla takılan bir konu ya da sorunun cevabı için anında iletişim sağlanabilir. Ders esnasında öğretmen ve öğrenci arasında iletişim sorunun olmaması verimli bir ders için oldukça önemli bir detaydır. Bu gibi nedenlerden dolayı matematik özel ders almayı tercih edebilirsiniz.

Matematik özel ders almadan evvel yorumları da gözden geçirmelisiniz. Daha önce ders alanların başarısı, öğretmenlerinin tecrübesi ve diğer teknik detaylar da mutlaka gözden geçirilmelidir.

Kaynak : https://www.bestmatematik.com/online-matematik-ozel-ders/

YORUM YAP

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments