» “SEVGİ ODASI” GÖNÜLLERİ ISITACAK

– Bilecik’in Vezirhan beldesinde belediye bünyesinde kurulan ”Sevgi Odası”, ihtiyaç sahiplerinin hizmetine açıldı
– Başkan Ocak: “Var olandan alıp, olmayana verelim misali bu odayı o zihniyetle ortaya çıkartarak kuralım dedik”

Bilecik’in Vezirhan beldesinde belediye bünyesinde kurulan ”Sevgi Odası”, ihtiyaç sahiplerine hizmet vermeye başladı.

Belediye binasını giriş katında açılan odada her yaşta kişi için giyecek, medikal malzemesi ve gıda bulunuyor.

Vezirhan Belediye Başkanı Hüseyin Ocak, Haber228 muhabirine yaptığı açıklamada, ”Sevgi Odası” ismini verdikleri odadaki malzemelerin yardımsever vatandaşlardan toplandığını söyledi.

Geçim sıkıntısı yaşayan vatandaşlara soğuk havalarda bir nebze de olsa destek verebilmenin kendilerini mutlu ettiğini ve projenin 1 ocak itibariyle yürürlüğe girdiğini ifade eden Başkan Ocak, “Burada sevgi odası diye bir oda tahsis ettik tabi belediye bünyesi adına, ihtiyaç sahipleri adına bu projeyi düzenledik. Var olandan alıp, olmayana verelim misali bu odayı o zihniyetle ortaya çıkartarak kuralım dedik. Vatandaşlarımız var, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız var onlara her alanda, hangi alanda ihtiyaçları varsa buradan belediyemiz olarak ihtiyaç sahiplerine yardım edelim diye bu odayı kurduk. Burayı ilk önce biz butik anlayışıyla düzenleyelim dedik tabi ki ana çıkış yolumuz buydu.” diye konuştu.

NEYİ İSTİYORSA ONU ALSIN

Söz konusu odada çocuklar ve yetişkinler için kıyafetlerin de bulunduğunu aktaran Başkan Ocak, “Pantolon, kazak, gömlek, mont gibi her yaş grubuna ve her insan profiline göre kıyafetlerimiz var. Biz istiyoruz ki hayır yapmak insanların gönlünde var ama düşünün ki bir malzemeyi alıp bir yere veriyorsunuz ve ihtiyaç sahibine veriyorsunuz fakat bunun bedeni olmuyor, beğenmiyor yada üzerine yakıştırmıyor. Ana felsefemiz şu; bu eşyaları buraya koyalım, dizayn edelim ihtiyaç sahibi vatandaşımıza kapıyı açalım, kapıyı açtıktan sonra gelsin bedenine göre, kendine neyi yakıştırıyorsa giysin, kombin yapsın ve buradan ihtiyaçlarını neyse ona göre ihtiyaçlarını alsın ve gitsin istiyoruz. Bunu yaparken de bu noktada olan insanlarımızın mahcubiyet yaşamamaları adına burayı tahsis ettik. Gelsin neyi istiyorsa onu alsın kapısı da ayrı burada çıksın gitsin.” görüşlerini aktardı.

DUYARLI VATANDAŞLARIN DESTEĞİNİ BEKLİYORUZ

Gıda ve giyeceğin yanı sıra vatandaşların en büyük ihtiyaçlarından birinin medikal malzemeler olduğunu kaydeden Başkan Ocak, “Biz burada çıkış noktamız butik noktasındaydı ama bunu medikal malzemelerle destekleyelim dedik. Tekerlekli sandalyemiz var, bunu her dönemde insanlara lazım olan bir şey değil bu ama lazım olduğu süre zarfında verelim ihtiyaçları kalmadığı noktada geri alıyoruz ve tekrardan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza veriyoruz. Hastane yatağı temin ettik bunlarda dediğim gibi ihtiyaç sahiplerine vereceğiz ve işleri bittikten sonra geri alacağız. ” açıklamasında bulundu.

 


İLGİLİ HABERLER:

0 0 Oy
Yazıyı Değerlendirirmisiniz?
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster