» Trafik Işıkları Bilecik’i Kitliyor

Trafik Işıkları Bilecik’i Kitliyor
Yazar: Uğur Baklacı |  Eklenme Tarihi: 6 Ağustos 2020 ( 1 ay önce ) Kızılay Her Perşembe Bilecik'te!

Bilecik şehir merkezinde sabah saatlerinde oluşan Trafik yoğunluğu sürücüleri ve vatandaşları zor durumda bırakıyor.

Özellikle mesai başlama saatlerinde ve Fabrikaların vardiya başlangıç saatlerinde oluşan araç trafiği neredeyse büyük şehirlerdeki keşmekeşi aratmadığı gözleniyor.

Adı geçen trafik karmaşalığının şehir içinde bulunan Trafik ışıklarından kaynaklandığını aktaran vatandaşlar yetkililerin bu soruna bir çözüm bulmaları gerektiğini de belirttiler.

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Bilecik Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Selman Aydeniz

“Trafik ışıklarının trafiği sıkıştırdığı başka bir yer yoktur herhalde?” diyerek sorunu gündeme taşıdı.

Bu Yazıya Kimler Ne Demiş?

13

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Ferhat

Yeşil ışığın süresi çok kısa kırmızı ışığın süresi uzun

Kılıç

Tek çözüm Yeşil dalga

metin

Atatürk bulvarı cadde boyu sağ sol park yasağı olsa trafik rahatlar

Misafir

Bazı illerde örnekleri olduğu gibi ışıklar yeşil dalgaya ayarlanmalı böylece süratte kontrol altına alınmış olur, heykelden başlayıp kültür merkezine kadar ki 4 ışıkta durduğumuz oluyor

düşünen deli

ışılar şehir içi hız limitine göre ayarlansa

AKAPELİ

Emniyet millete keyfi cezalar yazmasını biliyor ama bu her bes adımda ki ısıklara bir care bulamıyor

hasan

Bilecikte trafik sorunu sadece ışıklar değil. Örneğin örneğin heykelin orada yukarıdan çift şerit gelen trafik devam edecekler için tek şeride düşmekte, sola dönecekler için cep yok. Yani heykelin olduğu yer uzman bir trafikci tarafından yeniden planlanmalı…

Doğan

Bilecik özellikle merkezde yokuşu trafik ışıkları fazla olmasından dolayı diğer şehirlerde uygulanan mavi dalga uygulamasının acilen uygulanması gerekir.

Hüseyin

Tepebaşındaki yeşil ışığın süresi tam olarak 5 sn olarak olunca trafik olması çok normal.polis ceza yazacağına sabahleyin erkenden bi zahmet ışıkları kontrol etsin.otogardan sanayiye kadar 6 kere ışığa yakalandığımız oluyor.yetkililer bu konuyla ilgilensin.

aazz

Bozüyüğü takdir etmek lazım bu konuda. Mesai çıkışlarında tüm ışıklar sarı yanıp sönüyor ve fabrikalardan belediye kavşağına kadar durmadan takılmadan rahat gelebiliyorsunuz ki bu güzergah Bilecikte sıkıştırılan 600 mtlik güzergahın 6 katı daha uzundur.Ama ne hikmetse bir mahalle kadar olabilecek yerde trafik dahi sıkışıyor. Bu işler herkesin becerebileceği şeyler değil.

aazz

Şehir içi ışıkları belediye ayarlıyor.Emniyet sadece mobese olan ışıklardan sorumlu. Şehir içi ışıkları ayarlayan Bilecikte yaşayan biri değil galiba. Ayarlayacağı 3 tane ışık.. Ayarlayan iyi ayarlıyor

anonymous

aslında basit birkaç hamle ile çözülebilecek bir sorun ama nedense bürokratların entrikaları nedeniyle her şey kilitleniyor. belediye hizmet planlıyor ve eski belediyenin siyasi olarak göz yummaları nedeniyle kendisine engel olan durumları Semih başkan görmezden gelip beni ilgilendirmez diyor, kazmayı vuracağım diyor. devlet erkanı genellikle siyasi temelli olarak destek alarak göreve geldiği için de bazen siyasi bazen de bürokratik gücünü kullanarak belediyenin planlarına katılmıyor!! herkes kendi havasında ama sorunlar çözülmüyor ve vatandaş sıkıntı çekmeye devam ediyor. bilecikteki en büyük sıkıntı istanbul-eskişehir yolundan başka alternatif yol olmaması ve ne yazık ki yeni yolun da yapılamaması!!! en yakın alternatif yol çevre yolu ve… Read more »

Mahmut

Alt geçit yapacaksin yaya projesi ayri bir sıkıntı birde isiklar 50 metre gecmeden isik saniye sayacida yok ani durma sonucu bir suru kaza oldu yazik.