UĞUR MUMCU PARKINDA PEYZAJ VE ÜST YAPI ÇALIŞMALARI BAŞLADI | Bilecik HaberBilecik Haber

30 Kasım 2022 - 09:47

UĞUR MUMCU PARKINDA PEYZAJ VE ÜST YAPI ÇALIŞMALARI BAŞLADI

UĞUR MUMCU PARKINDA PEYZAJ VE ÜST YAPI ÇALIŞMALARI BAŞLADI
Son Güncelleme :

15 Kasım 2022 - 14:09

585 okunma

Bilecik Belediyesi tarafından Bahçelievler Mahallesinde bulunan Uğur Mumcu Parkı’na yönelik düzenleme ve yenileme çalışmaları devam ediyor.

Geçtiğimiz ay altyapı çalışması tamamlanan alanda peyzaj ve üst yapı çalışmaları devam ediyor. Kapsamlı düzenleme ve yenileme çalışmalarının yapıldığı parkın tamamlanmasıyla Bahçelievler Mahallesi ve Bilecik cazip noktalardan bir tanesine daha kavuşmuş olacak.

ÇALIŞMALARDA AĞAÇLAR KORUNUYOR, YEŞİL ORANI ARTIRILIYOR

Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı’nın yakın takibi doğrultusunda devam eden çalışmalarda ağaçlara hiçbir zarar verilmezken, yeşil oranının artırılması planlanıyor.

İhtiyaç ve lavabo alanları, dinlenme alanları ve yeni aydınlatma sistemleri ile donatılacak alanda çocuklar ve aileler gecenin ilerleyen saatlerine kadar güven içinde zaman geçirme imkanı bulacak.

Gerçekleştirilecek proje kapsamında Z kuşağı gençler için kay kay pistinin de yer alacağı projede Bilecik Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü sera alanlarında yetiştirilen peyzaj bitkileri de yer alacak.

YORUM YAP

1 Yorum
Önce Eski Yorumlar
Önce Yeni Yorumlar Beğenilen Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
Deliormanli
13 gün önce

Ağaçlara umarım bişey olmamıştır.. kepçe ile kökleri hep Zarar gördü… umarım bir park nasıl rezil edilir görmeyiz yemyeşil bı parkı beton yığınına cevirmeyiniz .. basketbol alanı boyanmış 1 aydır kapısı zincirli kış gelicek çocuklar kapısında bekliyor