bilecik özel çocuk akademisi

» Unutulmaya Yüz Tutmuş El Sanatları Kursları Son Buldu

Unutulmaya Yüz Tutmuş El Sanatları Kursları Son Buldu
Yazar: Haber228 |  Eklenme Tarihi: 16 Temmuz 2020 ( 2 ay önce ) #Koronavirüsünşakasıyok

Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde, Belediye Başkanlığı ve İŞKUR katkıları ile açılan “Unutulmaya Yüz Tutmuş El Sanatları Kursları” projesi kapsamında düzenlenen kurslar açılan sergi ile son buldu.

Kaybolmaya yüz tutmuş el sanatlarını yeniden hayata geçirmek adına böyle bir proje düzenlendiğini anlatan Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, “İŞKUR İl Müdürlüğü ve Pazaryeri Belediyesinin düzenlemiş olduğu ‘Unutulmaya Yüz Tutmuş El Sanatları Kursları’ projesi kapsamında sürdürülen kurslarımız bu gün itibari ile son buldu. Çömlekçilik ve Ahşap Oymacılığı kurslarımız, İŞKUR Müdürlüğünün desteği ile devam edecek. Kurs hocalarımız Ümit Çolak ve Necmi Ubuz büyük caba sarf etti, inşallah önümüzdeki kurs çalışmalarımızda başarılı çalışmaların olacağı bir kurs olur. Bütün hanımlarımıza özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederim.” dedi.

Kursu bitiren kursiyerlere Pazaryeri Kaymakamı Berker Çırak, Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, İlçe Jandarma Komutanı İlhan Canseven, İlçe Emniyet Amiri İnan Kılıçoğlu, İl Genel Meclis Üyeleri ve Belediye Meclis Üyeleri tarafından kurs bitirme belgeleri verildi.

Bu Yazıya Kimler Ne Demiş?