bilecik özel çocuk akademisi
netex bilecik bayii

» Vali Şentürk Uyardı! ”Vatandaşlarımızdan daha duyarlı olmalarını bekliyoruz”

Vali Şentürk Uyardı! ”Vatandaşlarımızdan daha duyarlı olmalarını bekliyoruz”
Yazar: Uğur Baklacı |  Eklenme Tarihi: 24 Ekim 2020 ( 1 ay önce ) Önemli: Maske, Mesafe ve Temizlik!

Vali Bilal Şentürk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda, İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen ”Koronavirüs Salgını” konulu ek genelgeleri kapsamında, ”7 gün 7 Konu 7 Denetim” mottosuyla, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek ve salgınla mücadeleyi hep birlikte gerçekleştirmek amacıyla, Bozüyük ilçesinde, sanayi kuruluşlarındaki denetimlere katıldı.

Vali Şentürk, Vali Yardımcısı Rahmi Köse, Kaymakam Hasan Yaman, Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Muzaffer Sandal ve denetleme ekipleriyle birlikte Eczacıbaşı Vitra Fabrikasını gezerek, ürünlerin imalatı ve çalışmaları ile koronavirüsle mücadele kapsamında alınan tedbirler hakkında Fabrika Direktörü Tuna Tümer’den bilgi aldı.

Bozüyük Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) çelik döküm üretimi yapan İstikamet Döküm fabrikasında da inceleme ve denetlemelerde bulunan Vali Şentürk, Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Sadi Öksüz ile birlikte tesisi gezdi.

Daha sonra yalıtım malzemesi üreten Berkosan Yalıtım Fabrikasında da incelemede bulunarak, Fabrika Müdürü Yüksel Üstündağ’dan üretim ve Covid-19’a karşı alınan tedbirleri denetledi.

”Vatandaşlarımızdan daha duyarlı olmalarını bekliyoruz”

Kent merkezinde esnaf denetimine de katılan Vali Şentürk, maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyulmasını isteyerek, şunları kaydetti:

”Son zamanlarda tüm dünyada ve ülkemizde vakalarda bir artış olduğu gibi bizim ilimizde de yoğunlaşmadan dolayı biraz daha denetimleri yoğunlaştırdık. Ülkenin ekonomisine katkı ve istihdam sağlayan sanayi kuruluşlarında çalışanlarımızın daha bilinçli olmasını sağlamak amaçlı denetimlerimizi yapıyoruz. Sanayi kuruluşlarında alınması gereken tedbirlerin üst seviyede alındığını görüyoruz. Denetim ekiplerimiz de sahadalar. Vatandaşlarımızdan daha duyarlı olmalarını bekliyoruz. Bölgedeki yoğunlaşmaya göre ilçemizde de artış gözlemliyoruz. Kurallara uyarak önleyebiliriz. 100 kişinin kurallara uyması yeterli olmuyor, 101’nci kişi uymadığın da maalesef o alınan tedbirin hepsi boşa çıkabiliyor. Artışların önlemini tedbirlere harfiyen uyarak alabiliriz, Sağduyulu olarak, hem kendimizi hem çevremizi seviyorsak, kurallara uymamız gerekiyor. Vatandaşlarımızı bu anlayışla hareket etmeye davet ediyoruz. Salgında hepimiz birbirimize karşı sorumluyuz. İnşallah birlikte başaracağız.”

Bu Yazıya Kimler Ne Demiş?