Bilecik’te 19 Mayıs’ın 100’üncü Yıl Coşkusu

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Bilecik’te çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki törende, Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

 

Törene Vali Bilal Şentürk, AK Parti Bilecik Milletvekili Selim Yağcı,  Cumhuriyet Başsavcısı Ercan Ceylan, 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Murat Bulut, Rektör Prof. Dr. İbrahim Taş, AK Parti İl Başkanı Fikret Karabıyık, İl Meclis Başkanı Osman Yılmaz, AK Parti İlçe Başkanı Nail Öztürk, kurum temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız “Sağlıklı ve güçlü nesiller yetiştirmek, gençlerimizi hayata hazırlamak, spor branşlarını yaymak, uluslararası spor müsabakalarında başarılı sporcular yetiştirmek bakanlığımızın en büyük amacıdır. Çok güzel bir söz vardır; Bir yıl sonrasını düşünüyorsanız tohum ekin, 10 yıl sonrasını düşünüyorsanız fidan dikin, 100 yıl sonrasını düşünüyorsanız insan yetiştirin. Bu anlamda gençlik çalışmaları çok önemlidir çünkü gençliğimize yapılan yatırım geleceğimize yapılan yatırım olduğu inancındayız. Bir milletin en büyük gücü iyi yetişmiş, donanımlı gençliktir” ifadelerini kullandı.

 

Kutlamalar çerçevesinde, halk oyunları, jimnastik, karate, tekvando ve judo gösterileri sunuldu. Kutlamalar Vali Şentürk  ve beraberindekilerin, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde sportif faaliyetler ile branşlarında başarı gösteren sporculara hediyelerinin verilmesiyle sona erdi.

4 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
ayhan

Bilecik Belediye Başkanı nerelerde.

freee

sen kendin gelseydin arkadaşım orda görürdün neyin nasıl olduğunu

freee

çelenk sunumu, saygı duruşu ve istiklal marşı okunmuş yani törenin devam etmesi gerekirken cumhuriyeti hiçe sayan diğer protokol üyeleri gelmedği için yarım saat ara verilmiştir diye açıklama yapıldı. ne hakla ne cürretle kardeşim hayırdır siz ya? taraf olma adam önce

Umut

Ayhan bey belediye başkanı ve okullar önce geldi sonra ise vali ve selim yağcı geldi yani iki defa tören yapıldı

ALİ KARA

Belediye başkanı yokmu.Bu haberde bir tuhaflık var.

freee

çelenk sunumu, saygı duruşu ve istiklal marşı okunmuş yani törenin devam etmesi gerekirken cumhuriyeti hiçe sayan diğer protokol üyeleri gelmedği için yarım saat ara verilmiştir diye açıklama yapıldı. vali bey ve mv. selim bey törene gelmedği için tören programı keyfi olarak vatandaşların ve tüm katılımcıları bekleterek yarım saat ara verildi.

toplu iğne

Bilecik belediye başkanı törene katılmamış herhalde, işi yoğundur il başkanının damadının konseri var nede olsa… ee damada iş vermek lazım.

freee

çelenk sunumu, saygı duruşu ve istiklal marşı okunmuş yani törenin devam etmesi gerekirken cumhuriyeti hiçe sayan diğer protokol üyeleri gelmedği için yarım saat ara verilmiştir diye açıklama yapıldı. vali bey ve mv. selim bey törene gelmedği için tören programı keyfi olarak vatandaşların ve tüm katılımcıları bekleterek yarım saat ara verildi.

freee

adminn azcık allah korkun varsa kuldan da utanman yazdıklarımı tüm kamuoyuna paylaşılmasına izin verirsin.çelenk sunumu, saygı duruşu ve istiklal marşı okunmuş yani törenin devam etmesi gerekirken cumhuriyeti hiçe sayan diğer protokol üyeleri gelmedği için yarım saat ara verilmiştir diye açıklama yapıldı. vali bey ve mv. selim bey törene gelmedği için tören programı keyfi olarak vatandaşların ve tüm katılımcıları bekleterek yarım saat ara verildi. bu ne demek ???
kurtuluş mücadelesine kimin ne kadar saygısı var kim aslında millet için beka için var görüyoruz.!!!!!!!!

Copyright © 2012 - 2019 Haber228 - Tüm Hakları Saklıdır.