muratderereklam

Nöbetçi Eczane

Bilecik'in merkez ve ilçelerinin güncel nöbetçi eczanelerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.
Haber Tarihi: 15 Nisan 2019, Saat 17:19 1 Yorum

» Bilecik’te “6. Kariyer Günleri” Başladı

Bilecik’te “6. Kariyer Günleri” Başladı

Bu haberi sosyal medyada paylaş

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesinde mezun öğrenciler ve Kariyer Merkezi Koordinatörlüğü tarafından ”6. Kariyer Günleri” etkinliği düzenlendi.

Vali Bilal Şentürk, Şeyh Edebali Üniversitesi Spor Salonundaki etkinlikte, üniversitenin Bilecik için iş dinamitlerine ekstra dinamit katan hayati önem taşıyan, ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda gelişmesine son derece katkı sağlayan bir işlev gördüğünü söyledi.
Üniversitenin her faaliyetinin önemli olduğunu vurgulayan Vali Şetürk, şöyle konuştu:
”Eğitim öğretim faaliyetleri ile teorik bilgilendirmenin yanında zaman zaman yapmış oldukları programlar gençlerin hayatı anlamaları noktasında bir kısım tecrübelerden istifade etmelerine imkan hazırlıyor. Mezun olmadan hayata atılma noktasında sorumluluğu da çok kısmi taşıdığı bir aşamada sanayi ve iş yerlerinde yapılan staj programlarıyla, kariyer merkezinin düzenlediği etkinliklerle hayata hazırlama gayreti içerisinde oluyoruz. Yolumuz bozuk olabilir fakat insanımız bozuk olamaz, olmamalı. İnsanımız kendisiyle barışık ve nitelikli olmalı. Kendisini idrak ederek, kendisini yetiştiren yapıda olmak zorunda. Bu yapıyı hep beraber çalışarak sağlayacağız. Devletimizin sağladığı her türlü imkan var. Sizlerin daha iyi yetişmesini, geleceğimize, milletimize ve devletimize katkı sağlayacak bir platformda, donanımda olmanızı arzu ediyoruz. Kariyer günleriyle, iş kurmuş, markalaşmış, değişik alanlarda başarılı çalışmalar yapmış insanların tecrübelerinden istifade ederek, geleceğinizi hazırlayacaksınız.”
Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş da üniversitelerin nitelikli işgücünün yetiştirilmesinde ve öz değerlerine bağlı bireylerin topluma kazandırılmasında ülkenin en önemli kurumlarından biri olduğunu belirterek, ”Öğrencilere temel insani değerlerin kazandırılması, yerel ve ulusal değerlere karşı duyarlılık bilincinin aşılanması, milli birlik ve kardeşlik duygusunun pekiştirilmesi ve iş yaşamına kalifiye birer eleman olarak yetiştirilmesinde üniversitelere büyük sorumluluklar düşmektedir. Bu sorumluluk bilinciyle hareket ediyoruz.” dedi.

Konuşmaların ardından Vali Şentürk, Belediye Başkanı Semih Şahin, Rektör Prof. Dr. Taş ve protokol üyeleri, Bilecik”in sanayi, üretim, sosyal ve ekonomik anlamda katkı sağlayan merkez ve ilçelerdeki esnaflara teşekkür belgelerini verdi.

Etkinlik, üniversitenin bölüm tanıtım stantlarını gezilmesiyle sona erdi.1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Ahmet Kul

Altıncı deniyor fakat halen eksiklikler var. Program son bir kaç günde belli oldu. Kapalı spor salonu içerisinde okulların standları kuruldu fakat 30 öğrenci geldi veya gelmedi. Sırf protokole şov olsun diye standlarda lise duzeyinde işler gösterildi. Biraz gözlem yapılsa altıncı değil bu ilk yapılıyor demek mümkün. Istek tabi ki iyi katılımcılarla kapsamlı ve daha iyi organize edilmiş bir kariyer günleri (haftası)’nın yapılmasıdır. Şov ve göstermelik olsun diye değil, hakiki olanın ortaya konması önemlidir. Tabi ki bir emek var fakat bu gerçeği göz ardı edeceğiz demek değildir. İnşallah bir dahakine iyileri yapılır.