Nöbetçi Eczane

Bilecik'in merkez ve ilçelerinin güncel nöbetçi eczanelerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.
Haber Tarihi: 12 Nisan 2018, Saat 13:46 1 Yorum

» ÇALTI BARAJI’NDA SONA DOĞRU Yatırım Bedeli 52 Milyon Lira

ÇALTI BARAJI’NDA SONA DOĞRU Yatırım Bedeli 52 Milyon Lira

Bu haberi sosyal medyada paylaş

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü Bilecik İnhisar’da yapımını sürdürdüğü Çaltı Barajı inşaatında sona yaklaştı.

Fiziki gerçekleşmesi yüzde 97 seviyesine ulaşılan barajda depolanacak su ile bölgede 7.730 dekar zirai araziye su temin edilecek.

 

Son 15 yılda Bilecik’e yaptığı yatırımlar ile bölgedeki zirai arazileri suyla buluşturarak çiftçilerin gelirlerinde önemli iyileşmeler sağlayan Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Bilecik’te inşasını sürdürdüğü bir projenin daha sonuna yaklaştı. İnhisar’da inşa edilen ve temelden 70 metre yüksekliğe sahip olacak Çaltı Barajı’nda yüzde 97 fiziki gerçekleşmeye ulaşıldı.

 

Baraj, 7.730 Dekar Araziye Su Temin Edecek

Kil çekirdekli kaya dolgu tipinde inşa edilen Çaltı Barajı inşaatında yol, derivasyon ve gövde dolguları imalatları tamamlandı. Dipsavak imalat çalışmalarının ise devam ettiği barajda depolanacak su ile bölgede 7.730 dekar zirai araziye su temin edilecek.

Yatırım Bedeli 52 Milyon Lira

Yaklaşık 52 milyon lira yatırım bedeli ile inşa edilen barajın sulama projesinin de hayata geçirilmesi ile bölge çiftçisi dekar başına 6.000 lira ilave gelir artışı sağlayacak. Dolayısıyla da proje ülke ekonomisine yaklaşık 46 milyon lira katkı verecek.

 

Son 15 Yılda 85.640 Dekar Arazi Sulamaya Açıldı

Son 15 yılda Bilecik’te 6 baraj inşa ettiklerinin altını çizen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ise “Yaptığımız yatırımlar ile bu süre içinde Bilecik’te 85.640 dekar araziyi sulamaya açtık. Bu sayede çiftçilerimizin gelirlerinde önemli artışlar sağladık. İnşasına devam ettiğimiz Çaltı Barajı’nı da bu yıl hizmete almayı planlıyoruz. Bilecik’e yapacağımız yatırımlar bundan sonra da sürecek” değerlendirmesinde bulundu.1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
sedat dll

ben olsam denız yapardım