muratderereklam

Nöbetçi Eczane

Bilecik'in merkez ve ilçelerinin güncel nöbetçi eczanelerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.
Haber Tarihi: 5 Aralık 2018, Saat 09:55 1 Yorum

» SOKAK HAYVANLARI KORUMA ALTINDA

SOKAK HAYVANLARI KORUMA ALTINDA

Bu haberi sosyal medyada paylaş

Bozüyük’te sokak hayvanları Bozüyük Belediyesi’nin Geçici Hayvan Barınağı’nda koruma altında.Bozüyük Belediyesi “Onlar Bize Emanet” sloganıyla sokak hayvanlarına şefkatle kucak açmaya devam ediyor. Çeşitli nedenlerle bakıma muhtaç sokak köpeklerinin bakım ve tedavileri Hayvan Barınağı’nda sürdürülürken Bozüyük Belediyesi Veteriner Hekimi Arzu Şensoy Çetiner onlardan ilgi ve sevgisini eksik etmiyor.

 

 

Geçici Hayvan Barınağı’nda sokak hayvanlarının bakım ve tedavileri, kısırlaştırma ve rehabilitasyon işlemleri düzenli bir şekilde yapılıyor ve kayıt altına alınıyor. Sokak hayvanlarının barınakta konforlu yaşamalarına özen gösterilirken padoklara, sokak köpeklerinin temiz ve steril ortamlarda yatmaları ve özellikle de soğuktan korunmaları için plastik paletler yerleştirildi. Ayrıca soğuk havalar için gerekli önlemleri alan ekipler padokları kış şartlarına uygun hale getirdi. Açık padoklar kapatılarak hayvanlar için sıcak bir ortam oluşturuldu. Kedi barınağının da faaliyette olduğu Geçici Hayvan Barınağında kaza geçirmiş yada yaralanmış sokak hayvanlarının da bakım ve tedavileri yapılıyor.

 1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Düşünen adam

Belli oluyor. Hayvanları kısırlaştırıp civar köylere salıyorsunuz. Ayıp, günah değil mi onların yaradılışında değişikliğe yol açıyosunuz.