Nöbetçi Eczane

Bilecik'in merkez ve ilçelerinin güncel nöbetçi eczanelerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.
Haber Tarihi: 12 Nisan 2018, Saat 09:47 2 Yorum

» TSO SEÇİMİNDE YAPILAN İTİRAZ REDDEDİLDİ

TSO SEÇİMİNDE YAPILAN İTİRAZ REDDEDİLDİ

Bu haberi sosyal medyada paylaş

TSO seçimlerindeki usulsüzlük iddialarına yönelik Seçim Kuruluna Mehmet Ergün ve grubu tarafından yapılan itirazın seçim kurulu tarafından reddedilmesi sonrası Mehmet Ergün basın açıklaması gerçekleştirdi.

Geçtiğimiz gün yapılan Başkanlık seçimlerinde Şükrü Keskin (15) Mehmet Ergün ise (13) oy almışlardı. Mehmet Ergün lehine verilen 14 ayrı dilekçe ile yapılan itiraza İlçe Seçim kurulu kararını açıkladı ve ” RED” verdiği belirtildi. Kararın açıklanmasının ardından TSO Yönetim kurulu üyeleri Mehmet Ergün basın açıklaması yaptı.

 

Ergün’ün yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; ““Ticaret ve Sanayi Odası organı seçimlerini tamamladı.Sonrasında Yönetim Kurulu Başkanını seçmek için sandığa gitti.Oyların 14’e 14 eşit çıkması sonucunda dün tekrar bir seçim yapıldı.Merkez İlçe Seçim Kurulunun 28 tane onaylı oy pusulası ile sandığa gittik.Saat 05.00 itibariyle sandıklar açıldığında 15 Şükrü beye, 13 tane bana oy çıktı.Akşam arkadaşlarımızla oturup değerlendirdiğimizde, bizim elimize Merkez İlçe Seçim Kurulunun onaylamış olduğu mühürlü 14 adet oy pusulasını görünce bugün Seçim Kuruluna itiraz dilekçesini verdik.Çünkü kullanılan oy sayısı 28, bizim elimizdeki Şükrü Keskin’e ait mühürlü oy pusulası 14,sandıkta ona çıkan oy sayısı 15,bir tanede boş oy hesapladığımızda toplam oy sayısı 30.Burada bir usulsüzlük,bir şaibe olduğunu tespit ettik ve bunu hakim kararıyla bugün oraya kullanılan oyların bir tanesinin fotokopi olduğu belgelenmiş oldu.Sonucu değiştirir,değiştirmez ama buradaki oyun fotokopi olduğu,orada da bir fotokopi makinesi olmadığı için,ya bunu Merkez İlçe Seçim Kurulu öncesinden bu adaylara verdi,yada oradaki arkadaşlarımız bu oy pusulasının fotoğrafını çekip çoğalttılar.

“İL SEÇİM KURULUNA DA İTİRAZIMIZI YAPACAĞIZ”

Bunu da biz hakim huzurunda bugün belgelemiş olduk.Bundan sonra bu işi temizlemek bize düşmez.Bu seçimim sonucunu etkiler,etkilemez,iptal olur olmaz.Biz bunu bilemeyiz bu vebal bu saatten sonra onlarındır.Bu sıkıntıyı ortadan kaldıracak onlardır.Yarın İl Seçim Kuruluna da itirazımızı yapacağız.İl Seçim Kurulu seçimi iptal ederse,bunu arkadaşlarımızla oturup değerlendirdik 14 kişi karar aldık,ondan sonra bu yola çıktık,tek başımıza çıkmadık.Yine arkadaşlarımızla oturacağız, bu değerlendirmemizi yapacağız.Bu sürecin kararını hep birlikte alacağız.Yani burada ısrar ettiğimiz; burada fotokopi oy kullanılmıştır.

 

“BU VEBAL BU SAATTEN SONRA ONLARINDIR”
Orada bir fotokopi makinesi olmadığına göre,bu oyun orada çoğaltılma işlemi mümkün olmadığına göre, bu seçimi almak için her türlü yol denenmiştir.Biz bunu belgelemek istedik ve bugün bu karar ile bu belgelenmiş oldu.”2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
atarlı ergen .

nedir bu rezalet . sandıktan fotokopi nasıl çıkar ? bozüyük te neden böyle sıkıntılar olmuyor ? adamlar dik durup dik yürüyorlar . bizim ilimizde işletme sahiplerini temsil edecek adamların seçiminde hile varsa ticaretlerinde durum nasıldır acaba ?
hepsi istifa etsin . lav etsinler odalarını .

Faruk mert

Madem 1 oy bişeyi değiştirmiyor neden itiraz ediyosun Sayın Ergün, dur dur benim bi tahminim var zaman kazanıp 2 adam daha alırım çabasımı bu. Şükrü bey Sinoplu olmasına rağmen. Bilecikteki esnaftan senden fazla oy alabiliyorsa bunu kendine bi soracaksın.