» SEBZE, MEYVE VE PAZARCILAR DERNEĞİ DARBE GİRİŞİMİNİ KINADI

Bozüyük Sebze, Meyve ve Pazarcılar Derneği düzenledikleri basın toplantısı ile 15 Temmuz darbe girişimini kınadı.

Bşk- Sebzeciler Pazarcılar Darbe Açıklaması 2

Bozüyük Sebze, Meyve ve Pazarcılar Derneği tarafından düzenlenen basın toplantısına Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, Bozüyük Sebze, Meyve ve Pazarcılar Derneği Başkanı Tamer Çekirge, Dernek Yönetim Kurulu üyeleri ve pazarcılar katıldı.

 

Toplantıda ilk olarak yönetim kuru üyeleri tarafından hazırlanan basın bildirisi okundu. Bildiride; “Milletin iradesine karşı kalkışma yapan, Milletin Başkomutanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ı, TBMM’ni ve Başbakanını, Milletin güvenliğini sağlayan Genelkurmayını ve MİT’ini bombalayan cuntacılar, hain emellerine ulaşma noktasında engel olarak gördükleri insanımızın iradesine darbe vurmaya kalkmış; sivil insanlara namlu doğrultmuş, kendi silah arkadaşını gözünü kırpmadan vurmuş, emniyet mensuplarını ve binaları yaylım ateşine tutmuş ve bunun sonucunda çok sayıda insanımızı hunharca şehit etmiştir.

 

Vatanı işgale, devleti ele geçirmeye, millet iradesine ipotek koymaya yeltenenlere karşı 15 Temmuz akşamı hepimiz irademize sahip çıkmak için meydanlara koştuk” denilerek olaylar sonunda darbenin değil demokrasinin kazandığı vurgulandı. Demokrasiyi sahiplenme noktasında; pazarcıların da her zaman olduğu gibi, tek vücut halinde ve sarsılmaz bir irade ile bölünmez bütünlüğü, huzur ve güvenliği için daima Devletimizin ve Milletimizin yanında yer alacağı belirtilen bildiride darbe girişimi lanetlenerek şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifa temennisinde bulunuldu.

 

Bildirinin okunmasının ardından konuşan Başkan Bakıcı “burada bizimle birlikte olduğunuz bu şekilde işinizi gücünüzü bırakarak bizimle yan yana olduğunuz için teşekkür ederim. Bu hainlere halk olarak toplum olarak en iyi cevabı sizler verdiniz. Her kesimden, her siyasi görüşten insanlar o gece ve sonrasında önce vatan dedi, önce birlik ve beraberliğimiz, önce demokrasi dedi. Hepsine çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Daha sonra pazarcılar ile bir süre sohbet eden Başkan Bakıcı onların sorularını yanıtladı.

 

Bşk- Sebzeciler Pazarcılar Darbe Açıklaması 1 Bşk- Sebzeciler Pazarcılar Darbe Açıklaması 2 Bşk- Sebzeciler Pazarcılar Darbe Açıklaması 3 Bşk- Sebzeciler Pazarcılar Darbe Açıklaması 4 Bşk- Sebzeciler Pazarcılar Darbe Açıklaması 5 Bşk- Sebzeciler Pazarcılar Darbe Açıklaması 8 Bşk- Sebzeciler Pazarcılar Darbe Açıklaması 7 Bşk- Sebzeciler Pazarcılar Darbe Açıklaması 9 (1) Bşk- Sebzeciler Pazarcılar Darbe Açıklaması 6

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
0
Bu Habere Yorum Yapmak İstermisiniz?x
()
x